Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » T.i fel szoktátok használni...

T.i fel szoktátok használni valamire az avokádó magját, vagy kuka?

Figyelt kérdés

Olyan szép a magja, néha sajnálom kidobni :D

Tök jó lenne csinálni belőle egy saját készítésű potpourri-t mondjuk, csak nem tudom, mi mindennel lehetne még kiegészíteni, hogy értelme is legyen.

Valaki szokott belőle bármit kreatívkodni, vagy csak kidobjátok?


2022. jan. 28. 15:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én kicsíráztatom. Van már 11db kis fám.
2022. jan. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

El lehet ültetni, faragni, vagy felhasználni hasmenés ellen, gyulladáscsökkentőként, immunerősítőként stb.

[link]

2022. jan. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

potpurrit? Szerinted van illata a magnak?


Ki lehet csíráztatni, és lesz belőle szobanövényed.

2022. jan. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
1-es és jönnek rajta avokádók? Nekem azt mondták, hogy ezekből a magokból sosem lesz olyan fa, ami terem is, valami keresztezés kell nekik egy másik maggal, de nem tudom ez tényleg így van-e. Ezért én sosem csíráztattam még.
2022. jan. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog teremni, ahhoz rá kéne oltani - mint a citromnál.

De szobanövénynek egész szép lesz...

2022. jan. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es: elvileg tudna teremni, csak ahhoz igen nagyra kellene nöniük meg más éghajlat kellene, vagy óriási fütött üvegház.

De ettöl függetlenül könnyü kicsíráztatni és felnevelni, igen szép növény lesz belöle.

2022. jan. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Köszi a válaszokat! :) (4-es vagyok)

És bocsi kérdező a kitérőért.

2022. jan. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Semmi baj, nekem is hasznosak voltak a válaszok! Megnéztem képeken, tényleg szép kis növény, lehet hogy kipróbálom én is :)

#3 bocs, de a te válaszod elég vicces volt :D szerinted az üzletekben kapható potpourri illatos összetevőkből készül? Nyilván nem, hanem utólag illatosítják az egészet. Simán el tudnék képzelni benne avokádómagot. Szeretem a potpourrit, van is itthon 3 (bolti), egyik sem az illatáért.

2022. jan. 29. 07:44
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de eredetileg a potpuri éppen hogy illatos összetevökböl készült - szárított virágszirmok, gyümölcsök, tobozok, egyéb növényi részek, amik illatosak - nem mesterségesen kellett illatosítani.

Amiket ma kapni lehet, azoknak semmi köze az igazihoz, átverés az egész.


De ha dekoratívan kinézö tálat akarsz összeállítani, abba természetesen tehetsz, csak az nem potpuri.

2022. jan. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Na ja igazad van, amit ma potpurrinak hívnak, abban tényleg nem sok a természetes összetevő. Azért én szeretem őket.

Igen, igazából egy dekoratív kinéző tálra gondoltam, csak valamiért potpourrinak neveztem.

2022. jan. 29. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!