Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyi idő lesz leengedni a...

Mennyi idő lesz leengedni a bojleremet?

Figyelt kérdés

Hajdú bojler 120 literes, nem tudom hány éves, de régi

Vizkőteleníteni akarom, vagy lehet cserélni


Előre is köszi ha valaki tud nekem egy kb időt mondani! 😘



2022. febr. 5. 01:48
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
2-3 perc. Persze csak ha elzárod a vizet :-)
2022. febr. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Sose sikerült 2-3 perc alatt leereszteni bojlert.

Tegnap egy tárolós gázkazán hlv tárolóját eresztettem le szerelés miatt.45-50lmax

Az is eltartott minimum10-15 percig.

Nem mértem minek mérjem meg

A lényeg hogy tudjon levegőt beszívni ésszel kell csinálni.

2022. febr. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kell annak egy óra is vagy több, mire a biztonsági szelepen keresztül leürül.
2022. febr. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

30-60 perc. Ne felejtsd el megnyitni a meleg csapokat!


Úgy állj hozzá, hogy alkatrészeket is legyen időd megvenni...

2022. febr. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi most cseréltettük, a szerelők kivették a régit, aztán míg az újat rakták be, ki is ürült a régi. Kb. 60 perc volt.
2022. febr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
levegőt kell juttatni a bojlerba éa akkor max 5 perc . tusóló fejet leszeded megnyitod a meleg vizes csapját és elkezded fújni
2022. febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a nyaralónkban levőt évente leeresztem és kb. fél óra. Nyitott melegvíz csapon át induláskor levegőt kell befújni, hogy gyorsan kialakuljon a közlekedőedény, ami aztán a vezeték keresztmetszete alapján meghatározott sebességgel engedi le vizet.
2022. febr. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én úgyszoktam hogy a hideg bemenő vizet elzárom, biztonsági szelepet kinyitom, bojlerhez legközelebbi melegvíz csapot kinyitom ahol levegőt kap és a biztonsági szelep csöpögtetőjén szépen kitud folyni, erre nem árt 1 órát rááldozni és még így sem fog 100% osan leürülni a rendszer. Ha elkezded ezután szétszedni és az alapap csavarjait lazítani akkor onnan még tud kifolyni pár liternyi víz és ha ez megvan akkor már teljesen üres lesz a rendszer legalább is víz nem lesz benne max egy nagyon kevéske ha kiveszed a belsőt tehát ha a bojler nem a kád felett van érdemes alá tenni egy nagyobb edényt ha nem akarod hogy minden a földre menjen.
2022. febr. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!