Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen agregátor bír el ipari...

Milyen agregátor bír el ipari gépet?

Figyelt kérdés

Lakásfelújításnál késik az áram bekötés, de már kezdődne a felújítás. Szomszédtól nem tudok áramot kérni, marad az aggregátor. Megvenném, mert később is jó lehet. De milyet vegyek?

Mi számít az aggregátornál,


teljesítmény? Amper?


2022. febr. 5. 23:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen ipari gépeket kell hogy elbírjon?

Ugyebár nem mindegy hogy milyen dugaljak kellenek elég a 230 vagy kell a 380-as is?

Mekkora a gépek teljesítménye?

2022. febr. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Minimum a 2-2.5kw folyamatos teljesítményt tudjon 1 fázison. Erről el megy simán egy hűtő,1-2 flex, a keverőgépek,fúrógépek,töltök gond nélkül működnek.

Ha hegeszteni,vagy elektromosan fűteni is akarsz róla akkor meg legalább 5kw-os kell. A 3 fázis nem annyira létfontosság egy háztájba,alig van olyan eszköz ami ezt igényli.

2022. febr. 6. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
elmész az obiba, vagy a praktikerbe, és válogathatsz. Egy fázison 5kW nem olcsó, de mindent visz. Érzékeny elektronikára figyelni kell.
2022. febr. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
A szomszéd nem fog örülni a berregésének. Kérdezd meg még egyszer, hogy biztosan nem akar-e áramot adni. (Remélem érted.)
2022. febr. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4# ez az adok kölcsön áramot, nem túl jó ötlet, mert szar vagy gyenge hálózatnál még gondot is okozhat. És akkor keresheted ki a hibás. Aztán a szomszéddal elszámolok szitu ilyenkor már büntis, mert nem adhat el áramot.


Az aggregátort meg fölé kell méretezned, mert 1-2 nagy gép simán legerjesztheti oszt letilt mikor indítod.

2022. febr. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem éri meg emiatt venni, mert rettentő drága. Jobban jársz, ha bérelsz, vagy kérsz attól, aki csinálja a házat. De én valami 4-5 kilowattos dízelt vennék minimum, ami tud 380-at is, pont azért, mert nincs 3 fázisom, de ha mégis kéne, akkor tudná az aggrégátor. Én is akartam régebben venni, de abszolút felesleges, csak állna úgyis.
2022. febr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az egyik szomszéd piás, a másik meg alig van otthon.

A berregés senkit sem zavarna, mert tudom olyan falhoz tenni, ahol nincs szomszéd, vagy akár a pincébe.

Újonann nem vennék, mert használtakk közül is sok van, bár alaposan meg kell nézni.

Az ipari gépek pedig véső, horonymaró, fúró gépek, esetleg betonkeverő. De szerintem megoldható, hogy egyszerre egy menjen, mert két szaki dolgozik csak egyszerre.

2022. febr. 6. 17:57
 8/9 A kérdező kommentje:
A szakikról meg csak annyit, hogy egyszer egy kőműves felállványozott magának és a három napi munkáért a végén ismétlem a VÉGÉN benyögte, hogy plusz 100.000,-, mert annyiért szokta bérbe adni az állványát. És ez nem volt benne az árajánlatban. Akkor inkább megveszem.
2022. febr. 6. 17:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért nem mondtad, hogy az árajánlat úgy lett elfogadva, nem minden plusszal. Ilyen nincsen.
2022. febr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!