Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Tekercselt már valaki leéget...

Tekercselt már valaki leéget trafót?

Figyelt kérdés
Itt gondolok arra,hogy ugyan azt a drótot tekerte vissza a trafóra ami rajta volt csak újra szigetelte és mivel?

#trafó #tekercs #Újra szigetelés
2022. febr. 7. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hegesztőtrafó szekunder köre zárlatos volt mert elszenesedett a lakk. Letekertem, kapott a rézdrót prespán szalag bandázsolást és szigetelő lakkozást, majd visszatekertem. Azóta is üzemel.
2022. febr. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Új drót kell mert a lakk szigetelés bárhol sérülhetett és megint menetzárlat lesz.

Középiskolában csináltam. Annyira nem jött be. Eléggé tökölős munka.

Lehet hogy új trafót vennék.

2022. febr. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jah, én is közèpsuliban csinàltam. Hát a 70-80-as években lehetett egy bàja ennek, de akkor is inkább azért, mert nem lehetett semmit kapni, és megcsinàlták maguknak. De most, hogy bemész egy szakboltba, és megkapsz kb. mindent is… Amit esetleg nem, azt megrendeled a netről. Nos, én nem tökölnék vele.


Főleg nem ilyen bandázsolással, újralakkozással…..

2022. febr. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Régen azért tekertek, mert horror ára volt a hegesztőtrafónak. De nálunk gyárból/üzemből magát a transzformátorhoz szükséges lemezt 1000x200 méretben MÉH telepre hordták ki.


Így okosban max. a zománchuzalt kellett megszerezni... És éjszakás műszakban karbantartó lakatos, villanyász megcsinálta.



Ha új trafót veszel, jó eséllyel alumíniumból van a huzal...

2022. febr. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én csaknem 60 évvel ezelőtt tekercseltem inasként vagy fél évig trafót, de azok mind újak voltak.
2022. febr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!