Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Öblíthet-e attól gyengén a...

Bferike kérdése:

Öblíthet-e attól gyengén a wc,hogy elvízkövesedett a "perem alatt" a wc-csésze ? Cseréltem a wc-tartályban tömítést,vákumcsövet,és még sincs kellő öblítés. Eddig kivállóan működött,soha nem volt semmi baja. Tanácstalan vagyok,mint egy kisközség.

Figyelt kérdés

2022. febr. 8. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Annyi vízkő nem tud ott kialakulni.
2022. febr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%
Hát én nem is nézegetem a peremét, csak locsálom tisztítóval és kefézem. Attól az független. Miért nincs víznyomás? Az a kérdés. Vmi ott gátolja, hogy kifolyjon a víz a tartályból jó gyorsan.
2022. febr. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Egy régi WC csészénél, kemény víznél előfordul az, hogy úgy elvízkövesedik, hogy az öblítővíz csak örvénylik a WC csészében körbe-körbe és nem visz el semmit!
2022. febr. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elméletileg semmi nem gátolja a víz útját az ejtő csőben.

Megpróbáltam a lehető legerősebb szerekkel,meg úgy kitisztítani a perem alatt ahogy kell.

Egy kis javulás érezhető,de még mindig nem az igazi.

A feltöltő hibája nem lehet szerintem,mert gondolom az édes mindegy hogy milyen sebességgel tölt rá. (A vízmennysiség amúgy maxon van).


Viszont közben voltam vendégségben,ahol ugyanilyen tartály van,hát ég,és föld.

Azt hiszem ez csere lesz,mert egyszerűen nem stimmel valami.

2022. febr. 9. 15:23
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Lehetséges a tartály és csésze közötti csőben is vízkő lerakódás. Nem is kicsi! Vedd ki és nézd meg...


Illetve ahol a csészébe becsatlakozik, ott is kialakulhat.


Ha vödörből öntesz vizet, az elfolyik rendesen?

2022. febr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!