Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért nem indul be hidegen a...

Miért nem indul be hidegen a láncfűrész?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A következő a helyzet. Tavaly el kellett vinnem a láncfűrészt egy szervízbe, mert hidegen nem indult, ha nyomtam a gázt csak akkor indult be, de akkor is csak tizedik alkalommal kb. Nem volt alapjárat, ha volt is, nem tartotta meg, folyton leállt. Elvittem, kicserélték a karburátorba lévő tömítéseket, szűrőt...stb. Jó is volt, minden rendben ment, második rántásra volt alapjárat, tehát mint új korában. Most kb 7-8 hónap után ugyan az volt a probléma. Szét szettem, kitakarítottam, majd össze raktam és 3-4 rántás után már működött, de csak ha adtam neki egy kis gázt. Melegen már megtartottam az alapjáratot, és utána amíg meleg 1-2 rántás után indult is, és természetesen tartja szépen az alapjáratot. Mi az amit érdemes lenne cserélnem? A láncfűrész egy DOLMAR PS 34

Előre is köszönöm.



#Hidegindítás láncfűrész #Láncfűrész indítás #Hidegen nem indul, nem tartja az alapjáratot.
2022. febr. 15. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

semmit ne cserélj, mert egy picivel kevesebb benzint kap, és ezzel kár bíbelődni.


Az lehet, hogy a gyenge benzin oldja a tönítéseket, ezt nem tudom..talán ezért használnak egyre többen 100-as benzint igazi 2T olajjal. Annak nem számít az állás, bár pár hét(hónap) után fel kell rázni.

A keverék gyári előírású legyen(a legjobb a sthl olaj)

2022. febr. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia. A keverék gyári előírású. Szuper benzint használok, makita olajat keveréknek. Egy gazda boltban mondta nekem az üzletvezető, hogy ezt az olajat használjam.
2022. febr. 16. 11:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Be kell hangolni a porlasztót. Amit leírsz, az egy olyan jelenség mint amikor átenged a tűszelep. Akkor van az , hogy csak gázadással indul. Ha szemmel láthatóan csúnyán olajos a kipufogó akkor megvan a hiba. Nem írtad le 7-8 hónapig állt vagy addig használtad és 7-8 hónapos benzinnel vagy frissel-nem mindegy
2022. márc. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Friss benzinnel, és igen, 7-8 hónapot állt. De a kipuffogó nem olajos.
2022. márc. 10. 18:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Tekerd be azt a szaros T csavart addig amíg lesz alapjárat. Nincs annak semmi baja, nem romlik el a semmitől. Győződj meg róla, hogy a T csavart feszesen tartó rugó nem fáradt-e el. Ha elfáradt vagy a nagy szerelések közepette elveszett , a rázkódástól kitekeredik és nincs alapjárat. Cserélni a kezelőt lenne a legcélszerűbb.
2022. márc. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!