Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen sebességű köszörűt...

Milyen sebességű köszörűt vegyek, kések köszörüléséhez?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy a legtöbb köszörű, vagy kettős köszörű, majdnem 3000-es fordulatú, ami pokoli gyors.

Illetve a nagyobb baj inkább az, hogy ami viszont elvileg késekhez van, az ilyen 90-150-es fordulatú, aminél az is gyorsabb, ha egy kaszakővel esek neki a késeknek.

Volt ilyen 130-as gépem, vagyis valahol most is megvan , porosodik valahol nem ér egy rakás szart se.


Ahogy tippelem, kb. egy 6 pólusú 900 körüli fordulatú gép lenne az ideális, vagy szalagos csiszolónál ennek megfelelő olyan 400-500 m/perces.


Aki szokott profin élezni profi késeket, az milyen géppel csinálja?


AZ verzió nem érdekel, hogy valaki 3 órán keresztül piszmog egy 60-asnál keményebb késen, meg "csakavizes csakalassú" ...

Nyilván nem azért vennék gépet, hogy lassabb legyek egy kézi fenőkőnél...


2022. márc. 2. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:

"Aki szokott profin élezni profi késeket, az milyen géppel csinálja?"

Általában tökmindegy, csak érteni kell hozzá.

Egy x fordulatú kővel sem mész semmire önmagában.

Ugye eleve nem egy szemcseméretet kell használni, aztán nem mindegy az él szöge és és az él típusa sem ha élezni akarod.

Aztán a sorját is le kell szedni.

Ha úgy gondolod, hogy ez egy pár perces munka, akkor nem lesz jól élezett késed sem.

2022. márc. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezeket a részeket tudtam, ezért nem is fogalmaztam bele a kérdésbe.

Kár, hogy amit viszont kérdeztem, arra nem tudod a választ...

2022. márc. 2. 10:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha fix elképzelésed van a paraméterekről, akkor mi a gond?
2022. márc. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Meg fogsz lepődni, de sima flexel szoktam a késeinket megélezni.

Amikor a lazán lelógó újságpapírt is elvágja könnyedén, akkor nyilvánítom késznek.

A nagyobb konyhakésekkel ilyenkor a mirelit spenótot is kettévágja papírdobozostul.

2022. márc. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!