Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miert nem jo a konnektorba...

Miert nem jo a konnektorba dugott bojler?

Figyelt kérdés
Mindenhol hallom hogy direktbe legyen. Mert mi van ha nem?
2022. márc. 15. 13:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nem a kínai vackokat kell használni

[link]


[link]


Ezek 16A bírnak, ami 3,6 Kw!!

2022. márc. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
3,68 kW!
2022. márc. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
65%

Ha nincsen "éjszakai" vezérelt árambekötésed, és 2000 Watt alatti a bojlered, akkor egészen nyugodtan használhatod konnektorról, mert semmi sem tiltja!

Ráadásul nem veszélyesebb mint a szintén konnektorba dugható villanysütő, vagy a mosó-, szárító-, ill. mosogatógép.

2022. márc. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 puritan ***** válasza:
100%

Egy fürdőszobai villanybojlernél nagyon fontos, hogy megfelelő legyen a védővezető csatlakozása. A bojler hibája esetén egy meztelenül a kádban ülő, vagy zuhanyozó embernél sokkal nagyobb a halálos áramütés esélye, mint akkor, ha a tűzhely, mosogatógép, vagy a fűtőpanel "ráz". Az utóbbiaknál van esélye, hogy megráz ugyan az áram, de elkapod a kezed, és élve maradsz. A zuhany alól, vagy a kédból nem lehet a másodperc tört része alatt kiugrani. De még a konyhai kis vízmelegítők esetében is sokkal kisebb egy halálos áramütés veszélye.

Egy dugvillánál a védővezető csatlakozásáért a középső érintkező felelős. Ha ez kilazul, elhajlik, vagy egy festés során be van festve, nem fog érintkezni a védővezető. Nem csak az új állapotra kell gondolni, hanem arra is, hogy 10 év múlva mi lesz, addig nagyon sok minden történhet a dugaljal.

Fix bekötés esetén ennek az esélye sokkal kisebb, mert a kötés zárt dobozba van, csavarral szorosan meg van húzva. Hozzá nem értők rendszerint nem piszkálják.

2022. márc. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
18%

"Egy dugvillánál a védővezető csatlakozásáért a középső érintkező felelős."


Az megvan, hogy Magyarországon nem az általad említett konnektorok vannak rendszeresítve?!

2022. márc. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
91%
15 szerintem nevezhetjük azt a kettőt is “középsőnek”.
2022. márc. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
54%

Mivel a védőföldelés a két szélén van nem nevezném "középsőnek".

De te úgy hívod ahogyan csak neked tetszik, csak ne adjál nyilvános fórumokon szakvéleményt.

2022. márc. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

“ De te úgy hívod ahogyan csak neked tetszik, csak ne adjál nyilvános fórumokon szakvéleményt.”


1.

Ha nem tűnt volna fel, nem én írtam az általad idézett véleményt, csak veled ellenben nem zavar meg, ha valaki nem matematikai pontossággal határozza meg az érintkezők pozícióját.


2. “Mivel a védőföldelés a két szélén van nem nevezném "középsőnek".”


Nincs két széle egy körnek, ha a konnektor elől-nézetéről beszélünk.

A kör kerületén van, a két lyukat összekötő szimmetriavonalra merőleges szimmetriavonal és a kerület metszéspontjánál.


3. Az általad említett külföldi szabványú dugvillánál sem középen van, hanem eléggé eltolva a középponttól.


P.S. Felőlem ott tudálékoskodsz ahol akarsz, csak ha már teszed, akkor a saját megfogalmazásodra figyelj. :)

2022. márc. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Nekem konnektorba van dugva 30 éve, semmi baja nincs. Nemrég bojlert cseréltünk, az ugyanúgy konnektorba lett dugva. Igaz a biztonság kedvéért kicsereltem egy márkásabbra a régi konnektort. Igaz nekünk a kazánházban van, nem a fürdőben. Hajdu 120 literes, 1800 wattos fűtőszál, simán birja. Annyi a titka, hogy ha lehet önálló áramkörön legyen, vagy olyan áramkörön, ahol biztos nem lesz mellé bekapcsolva egy porszívó véletlenül mondjuk és mindenképp legyen fi relé! A lényeg a normális villamos hálózat ami a konnektor mögött van (tehát nem ezeréves alu)
2022. márc. 26. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Itt is konnektorban van most, ha itthon vagyok bedugom, nem merem úgy hagyni, de nem is melegszik fel annyira egyébként a dugalj, mire felfűti.
2022. márc. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!