Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 1 fázisú villanymotor dekötés?

1 fázisú villanymotor dekötés?

Figyelt kérdés
Adott egy egyfázisú villanymotor aminek lelett vágva az eredeti bekötő csatlakozása. A motorból 4 vezeték jön ki azonos ellenállásal hogy könyeben érthető legyen tegyük fel hogy van jelölés A1 A2 B1 B2 (A1A2) van ellenállás (B1B2) van ellenálás (B1A1)nincs ellenálás (B2A2) nincs ellenálás. Hogy lehet megálapítani melyik a segédfázis és melyik a főfázis?

2022. máj. 21. 02:01
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Nem egyforma az ellenállásuk!

Ha a tekercs végeket nem szedték fel, akkor rákeresel a bekötésre, képként, és úgy.

2022. máj. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem van egy régi motorom. Annak is négy kivezetése van. Két független tekercs van benne és az ellenállásuk azonos. Kipróbáltam, ennél mindegy melyik a főfázis és a segédfázis, de nem biztos, hogy ez minden motorral így van. A legtöbb esetben nem azonos a két tekercs ellenállása. Nem vagyok benne biztos, talán a nagyobb ellenállású szokott lenni a segédfázis. Ha a két tekercs nem egyforma, akkor nem mindegy melyik a főfázis és melyik a segédfázis. Ezt ellenállásméréssel nem valószínű, hogy egyértelműen meg lehet állapítani. Lehet, hogy felcserélve is működik, de biztos nem a legjobban. Esetleg, ha meg van a típusa, annak alapján keress rá az interneten, hátha ráakadsz valami bekötési rajzra.
2022. máj. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!