Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Benzines fűnyíró indítása...

Msebi06 kérdése:

Benzines fűnyíró indítása fúrógéppel?

Figyelt kérdés

Nagyszüleimnek van egy benzines önjáró fűnyírója. Mamám már nagyon nehezen tudja csak berántani. Láttam neten régen egy videót, hogy fúrógéppel indította el valaki. Le is kaptam a berántó szerkezetet, a főtengelyen van egy anya, azt megtekertem akkus fúrógéppel és el is indult.

Kérdésem, hogy tehet ez így bármi kárt benne? Ha okés a dolog, akkor veszek még egy racsnis adaptert, hogy mikor már a motor gyorsabban forog, akkor ne tudja átadni a fúrógépre a hajtást.



2022. máj. 21. 22:04
A kérdező szavazást indított:
Kárt tehet benne
Nem tehet benne kárt
9 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Neked megy ez az índitási mód,de a mamádnak kétlem hogy menne .
2022. máj. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

olyan fűnyírót kell venni ami "behúzós". 6 éve vettem a fűnyírómat, nem kell berántani, csak magam fel húzom a berántó zsinórt 1x és indul. 30-40 cm mozdulat.

A fűkasza szintén hasonlóan indul, szivató a maxra, 2-3 húzásra beröffen egy pillanatra, ezután szívató a közép állásba 1 húzás és indul is. 15-20 cm mozdulatok.

4 éves kereszt lányom simán elindítja mindegyiket, emiatt "7 lakat" alatt vannak őrizve gépek.

2022. máj. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ez a fúrógépes indtás bevált ötlet. Ha úgy megoldod, hogy a nagyi csuklója bírja a fúrógépet, akkor sima ügy.


A TikTokon vannak ilyen videók, főleg ázsiai, és orosz TikTokon.

2022. máj. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Valahogyan lekéne fogatnod a fúrógépet, leginkább aksis gépet, úgy hogy az aksit ki tudd szedni tölteni, lefogatod és akkor nem kell a mamád csuklóját félteni, és amint írtad racsnis szerkezetet kell rá tenned hogy ne melegedjen túl a fúrógép a forgástól.
2022. jún. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A nagy szárazságban nem sok füvet kellett eddig nyírni, de mamám használta így a fűnyírót. A keze is bírta és a fűnyírónak sincs semmi baja. A racsnis szerkezetet megvettem hozzá.
2022. júl. 17. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!