Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan, miből tudok itthon...

Hogyan, miből tudok itthon fehér színű kerámia/agyag plakettet csinálni, ami vízálló lesz?

Figyelt kérdés

Annyiféle agyag/kerámia por meg gyurmaszerűség van a neten, de nem tudom, azok jók-e, melyik lehet erre alkalmas. Fontos, hogy száradás után vízálló legyen. Normál sütőben tudom kisütni vagy levegőn szárítani.

Vagy lehet készen venni kb. 10 centis kerámia/agyag plakettet (minta nélkül, alapot)? Elsősorban téglalap alakú kéne vagy ovális. Nem igen találtam eddig.


2022. jún. 3. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Süthető gyurma.
2022. jún. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Fontos, hogy kerámia vagy agyag legyen. Láttam agyag gyurmát, levegőn száradót. Az tényleg agyag? Bírja utána a vizet?
2022. jún. 3. 14:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Esetleg egy fehér csempére festhetsz kerámiafestékkel, ha azért akarod. Ha nem is lesz örökéletű, szerintem 5-10 évet kibír, ha csak eső éri és nem dörzsölöd.

Vagy ha budapesti vagy, ajánlhatok neked egy kerámiaszakkört, ahol megcsinálhatod az elképzelt művet, segítenek benne és ki is égetik neked. (Kérdés, milyen gyorsan kell, mert ugye megformázod, utána kiégetik, mázazod, utána kiégetik. Ez kb. 7-8000 Ft és 2-3 hét a száradás miatt.)

2022. jún. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!