Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hollanderes toldó idom nem...

Hollanderes toldó idom nem létezik?

Figyelt kérdés

Olyan 1/2 colos tulajdonképpen csaphosszabbítót keresnék, melynek az egyik fele hollanderes, a másik pedig simán külső vagy belső menetes.

Korábban ilyen csapot csak azért tettem be, hogy ezt a kritériumot esztétikusan teljesítse, holott egyáltalán nem lett volna rá szükség:

[link]


Forrasztani ilyen idomot csupán az esztétikája miatt nem szeretnék (sem nikkelezett, sem krómozott kinézettel nem bír).



2022. jún. 5. 02:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Hogyne volna, menj be bármelyik szerelvényboltba.
2022. jún. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Biztos vagy benne, hogy létezik? Légyszi mutass webshopból, mert akkor ott is fenn kéne lennie annak amit keresek.
2022. jún. 5. 18:13
 3/9 anonim ***** válasza:
2022. jún. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ezzel csak két baj van:

- bevonata sincs

- a hollander anya pedig 3/4"-os méretű.


[link]

Ezt én forrasztottam, mindkét vége fél colos, csak hát ez kezdetben még ha szép fényes is, a felülete oxidálódik és sötétebb lesz....

2022. jún. 6. 20:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Biztosan elkerülte a figyelmedet, hogy a #3-ban linkelt termékben van egy 3/4 -> 1/2 szűkítő is.
2022. jún. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Van, és ez az egyik problémája, hogy a hollandere emiatt 3/4"-os.
2022. jún. 8. 18:21
 7/9 A kérdező kommentje:
Leginkább ez hasonlít eddig arra ami nekem kellene: [link]
2022. jún. 9. 10:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Az miért probléma, hogy a hollandere 3/4-es? A szűkítőt felteszed teflonszalaggal/kóccal. Utána a hollandert tudod oldani, a szűkítő marad fix.
2022. jún. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha nem lenne szükségem az egyik végén hollanderre, megtenné a sima krómozott csaphosszabbító is. Nem szimplán az oldható kötés a lényeges, hanem az, hogy egy adott külső menetre hollandival csatlakozom síktömítéssel és nem menettömítéssel. Konkrét példának legyen itt a bojler hidegvizes csonkja, abban benne van egy öregedés miatt törésre hajlamos műanyag sugártörő, így ennek esetleges cseréjekor egyszerűbb, ha ez a csonk könnyebben szabaddá tehető és vas mivolta miatt nem rothad rá semmi menettömített megoldás.
2022. jún. 9. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!