Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Makita gépekhez 4 darab 30...

Makita gépekhez 4 darab 30 Ah-s vagy 2 darab 60 Ah-s akkumlátort érdemes venni?

Figyelt kérdés

Nem sokkal kerülne többe a kisebb akkumlátor, viszont arra gondoltam, hogy könnyebben tudnám variálni a gépek között. Meg ameddig 2-t töltök, a másik 2-t tudnám használni.


Eléggé változó intenzitással használnám a gépeket. Van, hogy hetekig nem nyúlok hozzájuk, máskor meg több napig aktívan használatban lennének.


Vagy vegyem meg a 2 nagy akkumlátort, és majd meglátom, hogy mennyire lesznek kihasználva.



2022. jún. 14. 21:15
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, elírtam. 3 és 6 Ah-s akkumlátorok.
2022. jún. 14. 21:20
 2/6 bamboochatheone ***** válasza:
59%
Attól függ milyen gépek, fúró-csavarozó vagy kertészeti gépek nem mindegy. Én vennék 2db 3Ah-ás és 1db 6Ah-ás akksit. Így ha kell a nagyobb teljesítmény akkor tudom használni a 6-os akksit viszont van két kisebb ha több gépet szeretnék használni. De ha pl 36-V-os gépekhez kell akkor inkább a 2db 6Ah-ás.
2022. jún. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egyelőre amik tervben vannak (kb. fontossági sorrendben):


- szegélynyíró (18V)

- fúró-csavarozó (18V)

- kézi körfűrész (36V)

- dekopírfűrész (18V)

2022. jún. 14. 22:39
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
3 darab 6-osat. Nem kell neked ezekhez 3Ah akksi.
2022. jún. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 bamboochatheone ***** válasza:
48%
A felsorolt gépek ismeretében továbbra is tartom magam a 2db 3Ah-às plusz 1db 6Ah-às akksi mellett. A két kisebb kell a 36 V-os gépekhez, a nagyobbik pedig több teljesítményt tud leadni a cellák miatt. Ez a kombináció így bőven kiszolgálja a leírt gépeket. És amíg töltődik a nagyobb akksi addig a kisebbekkel tudsz nyugodtan dolgozni.
2022. jún. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5 A 3Ah akku egy cellasoros. 20 ampert kepes tartosan leadni. Meg egy furogep vagy dekopir is dinamikusanb egy 2 cellasoros akkuval. Tovabba vegkimerules kozeleben a dupla cellasornak kevesbe esik le a kapocsfeszultsege, kevesbe erzekeny az alacsony toltottsegi szintre.

3Ah lampaba, egyenes csiszoloba, multigepbe, stb valo. Persze a furo csavarozo meg a dekopir is mukodik vele, csak nem tudod kihasznalni a gep tudasat, az akksi fogja bekorlatozni azt. En nem bohockodnek 3Ah akkuval.

2022. jún. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!