Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ez a menetes szár elegendő...

Ez a menetes szár elegendő lenne vajon?

Figyelt kérdés

Az egyik ház falra szeretnék egy tv konzolra felszerelni egy 20kg tv-t. Maga a konzol is 14 kg. (Elég komplexen mozgatható konzol)

Összesen ez 34 kg. Mivel nem jelent gondot egészben átfurni a falat (b30 teglafal) arra gondoltam hagyni szeretném a tiplis megoldást.

Menetes szárt vennék, M8 ast viazont csak 5.6 os a din erték. Szerintetek 4 ilyen felfogatás megtartaná biztonságosan?


2022. jún. 17. 07:40
 1/6 L.. István ***** válasza:
100%
Szerintem simán.
2022. jún. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Még szép.

De én:

Sima tiplivel raknám fel. Van hosszú tipli állvány csavarral.

Röhögve megfogja. Persze nem írtad mennyi, de gondolom 4db.


Egy egybefüggő megpakolt konyhaszekrénynek is elég pár 10-es tipli

2022. jún. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Vettem 10x100 as blau tiplit.

Még be sem húztam teljesen az m6 os csavart már leszakadt a feje. Szal inkább azt hanyagolnam

2022. jún. 17. 08:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Minek szakadt le a feje, milyen csavar? Ha jók a méretek, akkor minden jó. Valamit elrontottál.

Nem megfelelő csavart ne rakjál bele!

Nekem 4 olyanon van 2db 2 ajtós konyhaszekrény megpakolva tányérokkal, üvegtálakkal. Bőven 100kg fele járhat.

2022. jún. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 L.. István ***** válasza:

#3: Jó lesz a menetes szár, de ha dűbeleznél és aggódsz vegyél bojler-felfogatót, kettő megtart egy 120 l-est.


[link]

2022. jún. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sima tiplivel és állványcsavarral raktam fel. Hatlapfejű kellett, hogy bw bírjam tekerni.


#3: A sima műanyag tiplibe nem metrikus csavar megy (mint az M6), hanem "facsavar" menetű.

2022. jún. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!