Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik a legjobb zsíroldó?

Melyik a legjobb zsíroldó?

Figyelt kérdés

Egy golyós csapágyból kiakarom mosni a gyári zsírt. Benzinre és acetonra gondoltam (ami van itthon), az úgy hasznos ha összeöntöm? Vagy mi még ezen kívül a legjobb? Ja, és ha kimostam belőle, mivel fújjam/kenjem be, hogy a lehető legérzéketlenebb legyen?(nagyon sok ideig pörögjön)


WD-40 kontakt spray jó? Vagy annál van jobb?


2010. szept. 21. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a benzin elegendő erre, többszöri öblítéssel. Amennyire én tudom, a golyóscsapágyakat zsírozni szokták inkább. A WD 40 túl "sovány", híg ehhez.


[link]

2010. szept. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért van a gyárilag zsírozott porvédős csapágyban zsír mert az a legjobb!Hogy gondolod hogy folyékony szer megmarad benne?

Azt meg honnan veszed hogy a benzint meg acetont össze szabad önteni?

A kontakt spray-nek mi köze a kenéshez? Az az érinntkező feületek vezetését javítja, azért kontakt.

2010. szept. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

a yoyo csapágyát szeretném tisztítani, hogy tovább maradjon lent pörgésben.


pl.: http://www.youtube.com/watch?v=-I8TiyAw6oQ

2010. szept. 21. 18:29
 4/5 anonim ***** válasza:

A válaszom--féktisztító spray.

Ezzel szinte "szárazra" tudod takarítani,DE valami kenés azért kell neki utána! ha más nem,műszer,vagy varrógépolaj,v. szilikon.

2010. szept. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tiszta benzinnel mosd ki,majd fujasd ki levegővel annyiszor hogy fehér papirlap irányába fujatva ne látszon kosz.Sokszor ki kell mosni!!Megfogsz lepődni hogy amikor tisztának látod a levegő akkor is kihoz belőle koszt.A mutató és hüvelykujjad közé fogva a csapágy közepét a levegővel pörgesd a csapágyat.Amikor tiszta akkor nagyon vékonyan WD40 vagy silikon spray,de csak leheletnyi.
2010. okt. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!