Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A csaptelep alatt lévő saroksz...

A csaptelep alatt lévő sarokszelephez lehet kapni külön foganytyút?

Figyelt kérdés
Csaptelep cseréjekor próbáltam elzárni a szelepet, de a rajta lévő műanyag fogantyú megadta magát, persze franciakulcscsal megoldottam, de azért jó volna rá fogantyút tenni. Keresgéltem neten de nem nagyon találtam hozzá ilyesmit csak kompletten szeleppel együtt.
2022. aug. 9. 12:39
 1/2 anonim ***** válasza:

A "csillagfejű" sarokszelepek rákfenéje ez, idővel mindegyik mozdíthatatlan lesz. Ha új műanyag csillagfejet raksz rá, az is elnyíródik.

A kérdésre: Fogj egy darab laposvasat, fúrd ki, majd tűreszelővel próbáld a lyukat a csapbetét menetméretére/alakjára reszelni. Ha működik, akkor formázd meg kicsit a vasat, fesd le és kész az új elzáró.

Ha meguntad a sufnituningot, vegyél egy minőségi sarokszelepet fém kezelőfejjel, amit 5 perc felrakni (Ferro, Novaservis)

2022. aug. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűbb, ha veszel egy új sariokszelepet kb 1000 Ft, és kicseréled.
2022. aug. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!