Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Íróasztal bútorlapcsere...

Íróasztal bútorlapcsere mennyibe kerülhet körülbelül?

Figyelt kérdés
Van egy Íróasztalom, ami egyben számítógép asztal is. Eléggé ütött kopott a teteje, és több helyen sérült(nem mai darab). Szeretném lecserélni a lapját. A mérete 1800x500x20 mm. Egy bútorasztalos mennyiér vállalná a cseréjét? Annyi különbséggel, hogy a mélysége nagyobb legyen. Tehát 1800x600x20 mm. Oldalanként van 3 fiókom, és ezen van a számítógép, nyomtató, alul a hangfalak, tehát ilyet nem találok sehol, és ha jól tudom, ez is úgy lett csináltatva kb 20 évvel ez előtt. Ha ilyet csináltatnék az biztos, hogy kb 60-70 ezer forint lenne ha nem több. Ezért gondoltam arra, hogy cseréltetem a tetejét. Szerintetek mennyiért vállalná el egy bútorasztalos? Ha van közöttetek asztalos az még jobb. Köszönöm!
2022. szept. 10. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Vágass le bútorlapot a megadott méretben, szegélyeztesd. Ha tidzta fából akarod, az is lehetséges. 2 évvel ezelőtt hasonlo nagyságot 6000 Ft-ert vágtak le nekem a Bp. Váli utcában a Bakos faáru üzletben.
2022. szept. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Ja, és miután levágattam, és csavaroztam fel. Amúgy ráteheted a meglévöre is, ügyesen, alulról csavarozva. Minek asztalos? A csavarok helyét kicsit megfúrod, hogy ne repedjen, aztán simán becsavarozod.


Egyébként a verandára egy hosszú asztalt úgy csináltam, higy kevágattam 2 00X 150x 20 -as fenyőfa táblát, vettem hozzá 4 db henger alakú, ezüst fémlábat. A tábláját lakkoztam. A tábla akkor 10, a 4 lább 4 ezer volt, tehát 14 ért lett egy remek asztalom, ahol kiváló vacsorájat rendezünk.

2022. szept. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

#1-2 Jól írja a meglévőre kell rátenni. Csavarozva, akár alúlról, akkor nem is látszik. Vagy 8-as fatiplivel+faragasztóval, bár azt jól kell kimérni. A Bakosfa üzletet én is tudom ajánlani, többször voltam náluk már lapszabászat üzletben. Kb. 1négyzetméter a tied, 6ezer Ft. teljesen reákis.

Egy asztalos ennek többszörösét is elkéri, vagy ilyen kis munkát el sem vállal.

2022. szept. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tegnap mentem be egy bútorlap szabászatba XI. ker. az 1,8 - as sima fehér vágva 6700 ft/nm
2022. szept. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Valóban, ha van egy kevéske érzéked hozzá, legjobb ha a fent leírtak szerint megcsinálod magad, mert ennyiért, jó eséllyel egy asztalos még csak válaszolni sem fog az e-mailedre.
2022. szept. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy a mostani tetőt le lehet szedni, attól függ, hogy csinálták meg. Ha ragasztva van, akkor nem valószínű, hogy sérülés nélkül szétjön (lehet, hogy az oldal sérül, nem a tető) Az is jó lehet, hogy teszel egy plusz lapot a mostanira. 7-12ezer/m², plusz 6-700 Ft az élzárás métere.
2022. szept. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Élzárás vasaló+élfólia 50ft méterje, sima ügy... nem adnék 200ft-ot se rá, nemhogy 600-at méterenként
2022. szept. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es!

A papíralapú vasalós élfólia nem jó, főleg asztaltetőre, nagyon sérülékeny. Egy ekkora asztalra kb 3.000 Ft a 2mm-es ABS, nem olyan hatalmas összeg.

2022. szept. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 Ebben van igazság. Viszont ha már felhoztad az ABS-t és a sérülékenységet, akkor én a sarkokat lekerekíteném dekopírfűrésszel. Esetleg ennek hiányában sarokvédőt használnék.
2022. szept. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!