Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Olcsó, könnyen építhető anyag?

Olcsó, könnyen építhető anyag?

Figyelt kérdés

Hasonlóra gondolok, mint a lego. Különböző elektronikus eszközöket készítek hobbiból, de nincs normális váz, amire rá tudnám építeni.

A lego sajnos nagyon drága és nem nagyon kompatibilis ilyen téren.

A fa túl nehéz, 3D nyomtatóm sajnos nincs.

Van esetleg valami ötletetek?



2022. szept. 16. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen méretről beszélünk? Alapvetően ugye az elektronika nyák lapra épül, ha pedig eszközről beszélünk, ahhoz kaphatóak műszerdobozok műanyagból és fémből is.
2022. szept. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem nagy méret.

Mondjuk 15-20 centik

De valami könnyen összeépíthető, szétszedhető dologra gondolok, mint a lego

Létezik ilyen?

2022. szept. 16. 15:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Ebben a méretben elég nagy a műszerdobozok választéka, tudom javasolni. Másrészt ha van bontott elektronikai eszközöd, ami ki lett belezve, az is alkalmas a feladatra. Pl. egy PC tápegység fémháza épp az általad említett méret, vasárnap zsibvásáron is érdemes körülnézni, egy ezresért már működő PC tápot is kaphatsz.

Ha van fölös alu lemezed pl. 1mm vastag, abból is hajlíthatsz magadnak bármit. Múltkor felénk valahol házfelújítás volt, aztán tiszta új fényes bádoglemez maradékok 40-50cm nagyságban szét voltak dobálva, én meg összeszedtem, az egyik tápegységemhez majd jó lesz. Ez is at újrahasznosítás egy formája :D

2022. szept. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vagy ha esetleg a fát jobban szereted, abból is lehet építkezni, régi elektromos készülékek (tv, rádió) háza is készült ilyenből, bár manapság ez már nem elfogadott. A balza fa pl. nagyon könnyen megmunkálható.

De akár plexi lapokból is lehet épitkezni, vagy több anyagot is fel lehet használni.

2022. szept. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az alu lemez nem rossz ötlet.

Kisebb robotokat is szoktam építeni, akár arra is alkalmas.


Fát annyira nem szeretem e téren.


Plexi is jó ötlet.

Köszönöm a választ!

2022. szept. 17. 00:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Perforált lemezeket ajánlom különböző csavarokkal és tartókkal.

Vághatod, hegesztheted, egymáshoz rögzítheted őket, aztán beborítod őket plasztiklapokkal.

2022. szept. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!