Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hungarocell (? ) szigetelésen...

Hungarocell (? ) szigetelésen átvezetett konvektor parapetnek lehet szaga?

Figyelt kérdés
Hello. A szobában hungarocellszerű szigetelés van a tapéta alatt, és most régi FÉG konvektor helyett Demrad parapetes konvektort szereltettünk be, és igen zavaró (bár eddig még nem fulladtam meg, tehát nem mérgező) szag van, ha működtetem. Lehet az, hogy a szigetelésnek van ilyen szaga? (ugyanilyen konvektor szigetelés nélküli szobában nem "szaglik", és a kérdéses konvektort már háromszor nézte át gázszerelő, mindig hibátlan volt, az előző konvektornak viszont nem volt szaga ugyanilyen szigetelés mellett) A válaszokat előre is köszi, és bocs, ha valami nagy hülyeséget írtam, nem értek túlságosan a gázhoz.
2010. szept. 26. 10:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem bírja a hőterhelést a hungarocell!De ezt egy jó szakembernek már jeleznie kellet volna beszereléskor!

Minden hungarocellhez hasonló szigetelést el szoktak(és el is kell!)távolítani a konvektor parapet kivezetésnél, mert megolvad és akár mérgező gáz is keletkezhet- a tűzveszélyről nem is beszélve!

Nem riogatni akarlak, de városunkban már két estben is előfordult hogy kigyulladt a külső homlokzati nikecell szigetelés a konvetor miatt.

2010. szept. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!