Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vegyestüzelésű kazán esetében...

Vegyestüzelésű kazán esetében érdemes a füstcsőbe egy pillangó szelepet tenni vagy nem?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy tennék egyet a füstcsőbe azért, hogy este valamennyire, nem teljesen lezárhassam a füstcsövet.

Nem tudom, hogy ez mennyire jó ötlet avagy nem, erre azért gondoltam mert a füstcső nyilván elég meleg és ha elzárom valamennyire a füst útját (megint csak ismétlem magam hogy nyilván nem teljesen) akkor kevesebb meleg fog távozni a kéményen keresztül így a meleget jobban a víznek tudná leadni, illetve "nem húzná ki a kémény a tüzet".( ergó tovább éghetne a fa a huzat hiányában?)

Ez csak egy gondolat, de ha nem jó akkor elvetem az ötletet.


2022. szept. 24. 08:31
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
35%

Nálunk a házon vastagabb a hőszigetelés 12cm, mint bármelyik puffertartályon.

És amikor leírom, hogy 7ezer a havi gázszámlánk, megy a hüledezés, hogy annyi nem lehet, persze olyanok mondják, akik még csak puffertartályon láttak hőszigetelést.

És új házakon már gyakoribb a 20cm.

1-2 milliós puffertartály 100 év alatt be is hozza az árát, ha lenne bármi haszna.

Józan ész: sokszor kevesebbet tegyél a tűzre.

2022. szept. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 mindentudó99 ***** válasza:
Senki nem mondta hogy nem kell szigetelni. 1000 literes puffer 180 ezer volt. Nem két milla. Elhiszem hogy annyi a számlád de gázfűtéshez nem is kell puffer
2022. szept. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Én 30 cm szigetelést tettem a puffertartályra.


Az elmúlt években kb. 3 köbméter fát tüzeltem el.


7 ezer az tényleg nagyon kevés. 60 köbméter havonta.


De ha nem lenne rezsicsökkentés, ez havonta 60 ezer lenne.

2022. szept. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Nekem csak az a problémán hogy ha nagyon fúj a szél hiába van totál lezárva a kazán hallom hogy lobog a tűz és én ezért szeretnék egy pillangó szelepet tenni a füstcsőbe, közvetlen a kazán tól kb 10-20 centire.
2022. dec. 8. 11:09
 15/28 A kérdező kommentje:
A kazán kb 3-4 éves
2022. dec. 8. 11:11
 16/28 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem ne tegyél.
2022. dec. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
50%

A fűst csőbe,kéménybe tilos bármilyen elzárót,húzat szabályzót berakni!!

Ezen részeket mindig átjárhatóan kell tartani .

Ilyenért még büntetnek is .

2022. dec. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Erről valami forrás?


Sok kazánt gyárilag forgalmaznak így.

2022. dec. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Na igen meg a kandallókat is így készítik és árulják, szerintem baromság az hogy büntetnek érte
2022. dec. 9. 11:11
 20/28 anonim ***** válasza:

Nem jó megoldás a huzat korlátozása, különösen nem a füstcsőben. Rontja az égés hatákonyságát, a "hideg" kéményben több lesz a korom és ami a legfontosabb, nem biztonságos. A háztartási méretű kazánoknál tilos bármiféle füstcső elzárás.


Mindig a fojtás nélküli tüzelés a leghatékonyabb, a többlet hőt eltárolja a puffer tartály, majd pár óra múlva, amikor kezd hűlni a ház, felhasználod. Spórolós emberek így csinálják.

Már 800-1000 literes tartállyal is sokat javul a helyzet.

2022. dec. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!