Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ötrétegű műa. csöves közp....

Ötrétegű műa. csöves közp. fűtés hármas elágazásánál javítható-e a csatlakozás a csővégből való levágás nélkül (csöpög)?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Az egész rendszert én csináltam (házilag....nem vagyok vízszerelő)..2 telet végigcsinált, ezen a helyen tavaly tél közepén elkezdett csöpögni, de csak akkor, amikor lejjebb vettem a fűtést. Amikor visszaállítottam normál hőre, akkor abbahagyta, nem csöpögött. Valamikor húztam a csavaron, látszik is (talán), hogy kiment a menetből, ferde. Működik ez így is, de abban a helyiségben ezen a télen nem akarok akkora meleget...(drága lett a gáz)...vagyis nem menetném nagyobb fűtésen.....akkor viszont csöpög.


2022. szept. 30. 15:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Csavard ki, és próbáld meg jól rákapatni.
2022. szept. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 mindentudó99 ***** válasza:
Tényleg nem látod hogy az anya durván félre van kapatva? Így persze hogy csöpög . Kapasd rá rendesen.
2022. szept. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
javítható. Víztelenítsd, szedd szét a kötést, kalibráld fel rendes ötrétegű kalibrálóval (spéci kis szerszám) és úgy told össze kajakra kis koppanás van mikor összenyomod,és akkor úgy húzd össze a 2 szorító csavart,..elég kajakul kell meghúzni. Az 1 képen egyértelműen látható hogy nincsen szakszerűen összetoldva az a T idom!
2022. szept. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

A második válaszolónak írom hogy fent a komment szövegekben írtam is hogy ferdén van a csavar... Ez látható is jól.

De!... Valószínűsítem hogy azóta van ferdén amióta körülbelül egy fél éve próbáltam szorítani rajta hogy ne csöpögjön.... De szerintem akkor fordulhatott el... Mert talán nem tudott jobban szorítani csak inkább kiment a menetből.

Van kalibráló én építettem az egész rendszert korábban nem volt központifűtésem radiátorok ilyesmi... Azt is valószínű sétány hogy a cső nem ért el eléggé a t idomhoz.... Ezen tudok javítani mert van lehetőség ebbe az irányba húzni a csövet mert van benne egy kanyar de talán kettő is.

A dilemmám abból adódik hogy amikor a csavarral rászorítottam a csövet a helyére, az a kis réz gyűrű amit úgy rá roppantott talán így mondják, nem deformálta oly mértékben cső véget hogy még egyszer azt már nem lehet oda patent módon szorítani.

Nem gondolom hogy lehetetlen, vannak nekem különféle tömítő anyagaim például egyfajta tömítőszalag illetve folyékony gumi... Lehet hogy ezeket is be kell majd vetnem a tökéletes tömítés érdekében.

Mielőtt ezzel a dologgal bármit is kezdenék, megpróbálom lemodellezni maradék csövekkel meg ilyen csatlakozásokkal, hogy mi történik a csővel rá csatlakozáskor szétszedem és megnézem hogy milyen deformálódást szenved mire készüljek, mire számítsak, mivel próbálkozzak.

Köszönöm a biztatást.... Így nagyobb reményekkel fogok a munkához. Köszi.

2022. szept. 30. 19:28
 5/20 A kérdező kommentje:
A tömítő anyagokat azért írtam hogy mit gondoltok hogy kellhet vagy nem vagy eleve lebeszéltek róla hogy felesleges.... Ez nem egy határozott szándékom csak olyan esetlegesre írtam.
2022. szept. 30. 19:29
 6/20 mindentudó99 ***** válasza:
Szerintem az kiugrani nem tud semmiképp. Eleve rosszul volt kapatva. Egydzerűen szedd szét és kapasd rá újra . Oda tömítő anyag nem kell de ha megnyugtat tekerj teflont a menetre. Lényeg hogy kapasd rá újra a csavart és jó lesz. Ha feszül az egész azt mondtad tudsz húzni rajta. Vagy beletoldasz nem nagy valami megtoldani.
2022. okt. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz vele ennyit küzdeni, akkor vásárolj press idomot és bérelj vagy kérj kölcsön egy kézi press fogót. Ezeket a kulcsos idomokat eredetileg ideiglenes vízszerelésre találták ki, úgy, ahogy anno a PPR csöveket is ideiglenes vízszerelésre gyártották (katonai célokra, katonai telephelyek, sátrak ideiglenes vízellátására, mert pillanatok alatt kiépíthető) erre beemelték az ép.iparba, ami hatalmas hiba volt meglátásom szerint. Hiába húzod meg jól a kulcsos idomot, az örökös hőingadozás miatt előbb-utóbb nagyon nagy eséllyel csöpögni fog (lehet, hogy nem az első évben, lehet 2-3 év múlva), mindig utána kell húzni.
2022. okt. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2022. okt. 4. 02:24
 9/20 A kérdező kommentje:
#6-os válaszolónak: Köszi a véleményt arról, hogy már eleve rosszul lehetett kapatva....figyelembe véve, hogy már eleve nem jó szögben (pontosabban szögben, nem pedig egyenesen, vonalban) csatlakozott a cső az elágazáshoz...utóbb gondolva szerintem is úgy lehetett, hogy már eleve rosszul/ferdén kapattam rá .....
2022. okt. 4. 10:07
 10/20 mindentudó99 ***** válasza:
Na és megoldódott?
2022. okt. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!