Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hol rontottam el? Furt kútról...

Hol rontottam el? Furt kútról jön a víz, én összekötöttem azt ami már ki volt építve azzal ahol beérkezik És magával a ház rendszerével. Mégis olyan mintha nem lenne víz nyomás pedig elvileg azt írja az óra hogy három és fél bár nyomás van a csőben.

Figyelt kérdés

Tehát adott volt egy cső ami beérkezik a házba, ami egy 32-es kpe cső, amit A rendszer készítői leszűkítettek felesre és az ahol a ház rendszerére lehet csatlakozni, az a cső pedig 25-ös! Ez egy öt rétegű szigetelt műanyag cső! Én eközött a két cső között oldottam meg rézcsővel hogy a víz megérkezhssen a rendszerbe! Nagyon érdekes a dolog, mert habár a csapnál amit megnyitok bent a házban, raktam föl órát, ami azt mutatja, hogy Elvileg három és fél bár nyomás van a csőben, mégis a víz csak úgymond pisál… Néha jobban néha kevésbé. Lehet-e a probléma az, hogy ők leszűkítették a beérkezőt ami utána újra nagyobb csőbe megy az általam vezetett cső után, vagy inkább ott kéne keresni a problémát, hogy a szivattyú csak akkor kapcsol be, ha a nyomás két bár alá esik. Próbáltam a hisztériás ér téged állítani, de az valahogy nem működött, a nyomást föl tudtam csavarni négy balra az állító rugó val (most az aknában lévő Szivattyú nyomás szabályzójáról beszélek) de akármennyit is tekertem akármerre a hisztériás érték egyszerűen nem volt hajlandó változni, nem tudtam megoldani hogy fél bár illetve legalább egy bár nyomás különbségnél induljon el a szivattyú! Így meg kell várni amíg szép lassan a tartályban lévő nyomás annyira le csökkenjen, hogy a szivattyú elinduljon és újra nyomás alá helyezze azt! Lehet-e ez a probléma, vagy ott van a problémám hogy le leszűkítve, és utána ismét nagyobb csődbe megy bele a víz!? Nem én készítettem ezt a rendszert, én így vettem át, Én csak összekötöttem azt ami már ott volt! Ehhez rézcsövet és két fél Hollander Használtam.


Ami egyébként érdekes hogy a kútnál elég szépen jön a víz sőt, gyönyörűen as lag ból ami közvetlenül a tartály ból érkezik!


Kérdésem, hogy vajon mi okozhatja, mert hogyha a nyomással van problémám, akkor egy áramlás szabályzóra való átálláson gondolkodom! Tehát kizárnám a tartályt és beépítenek egy áramlás szabályzót, hogy A víz közvetlenül a szivattyúból jöjjön, mármint a nyomás, ne pedig a tartályból, így kiküszöbölhető lenne az a probléma, hogy a szivattyú nem indul el csak egy bizonyos nyomás esés után, vagy esetleg még annyit tudnék csinálni, hogy veszek egy másik nyomás szabályzó t a szivattyúhoz illetve tartályhoz?


A válaszokat előre is köszönöm, a rendszert én akarom megcsinálni nem szeretnék szakembert hívni, én ezt élvezem nekem ez a hobbim részben, a helyesírási elírás i hibákért elnézést kérek, diktáltam a szöveget az iPad M ről!



2022. okt. 6. 19:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Viszont ami még nagyon furcsa egyébként, ami most jutott eszembe, hogy amikor elzárom a csapot akkor a nyomásmérő rögtön visszaáll az eredeti nyomásra, Azonnal visszakúszik a mutató a négy bár körüli értékre. Ez a ház nagyon sokáig állt és a rendszer új, viszont ami először jött belőle víz, az szinte kirobbant, és mocskos volt. utána kezdett csak nagyon finoman jönni, először jó nagy nyomással jött a víz… Holnap megfogom nézni, nem létezik-e, hogy Eldugult a cső? Már ilyenek is eszembe jutnak.
2022. okt. 6. 20:55
 2/11 anonim ***** válasza:
Igazából ezt a rendszert látni kellene .
2022. okt. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon zavaros leírás. Felhívom a figyelmed, hogy amennyiben az utcai vízhálózatról bejövő csövet összekötötted a fúrt kutaddal, abból igen komoly problémáid lesznek. A szivattyú rá fog dolgozni az utcai vezetékre, elszennyi. Nálunk volt ilyen eset, két házzal odébb a pici babás család azonnal ment a rendőrségre...


Amúgy csak annyi a baj, hogy a szivattyú telenyomta kosszal a rendszert. 99% hogy homokosak lettek a szerelvényeid.

2022. okt. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát itt aztán mehet a rendőrségre bárki ugyanis az utcában nincs víz! Ahogy írtam, be se volt a házba kötve, csak elvolt víve a házig! A házban pedig ki volt alakítva egy rendszer, műanyag csőből, falon belül!
2022. okt. 7. 09:14
 5/11 A kérdező kommentje:
A te leírásod is eléggé zavaros! Először is mit jelent az, hogy “elszennyi”? És ki ment a rendőrségre? A pici babás család, vagy a pici babás család kötötte be az utcai hálózattal együtt a házba, és utána ment a rendőrségre? Vagy most ez mi? És mit csinált a rendőrségen? ;-)
2022. okt. 7. 09:18
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Kimentek a vizesek, pontosan tudják ők mit kell ilyenkor keresni. Becsöngettek a környező házakba, csak egy gyors vízóra ellenőrzés. Az ezermester anyukája beengedte őket. Ó, hát ez a cső ez itt mi?

Az a mi szivattyúnk. Ez ide rá van kötve? Igen. Nincs több kérdésünk. Rendőrökkel mentek vissza legközelebb...

2022. okt. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Fantasztikus történet ! A legjobb az, hogy még azt is tudod, hogy ki engedte be őket, illetve még a párbeszédet is pontosan tudod, illetve az is király, hogy tudták, hogy melyik házban kell keresni. vagy mindegyik házat külön végig néztek? Még egyszer megkérdezem, a rendőrök mit csináltak ? Kikötötték a csövet vagy megszerelték? ha ilyen helyzet áll elő és ezt megtalálják, nem az ő feladatuk, hanem a vízművekè hogy elhárítsák és utána ők feljelentést tegyenek az illetékes hatóságnàl! ez a helyes eljárás, a te történeted pedig egyszerűen, nyilvánvalóan kitaláció! Sokan fognak inkább önmaguk ügyeskedni otthon, nem szabad ilyen kötést csinálni, ezt én is tudom, de attól még egy nyomorult vizet had vigyem már az ember az otthonában ha tudja az alapokat! Köszönöm szépen!
2022. okt. 7. 11:10
 8/11 A kérdező kommentje:
egyébként érződik az ellenszenv a hozzászólásaid ban velünk szemben, azokkal akik barkácsol nak otthon! de megnyugtatlak, sokkal többen fognak inkább tájékozódni tanulni és megoldásokat keresni, mivel olyan világ jön , hogy egy sarokszelep kicseréléséhez vízszerelőt nem fognak hívni! Kisebb feladatokhoz oda rendelni hogy jól lehúzd őket! Ez az igazság, Ami a te mondandód mögött áll! De az is lehet hogy simán csak troll vagy!
2022. okt. 7. 11:17
 9/11 anonim ***** válasza:

Inkább az index forumot ajánlanám, ott szoktak válaszolni hozzá értőbb emberek.

[link]

2022. okt. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Falun az ilyesmi nem marad titokban.


Nem értem mi az ellenszenves abban amit írtam. Még tippet is adtam, hol a hiba. A sztorit meg te kérdezted. Baj, ha féreg dolognak tartom, hogy vannak akik felelőtlenül rákötik a szr szivattyújukat a közműhálózatra?

Szerinted talán ez rendben van? Nagyon helyes, hogy az ilyeneket kiveti magából a közösség!

2022. okt. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!