Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Csavarbehajtóhoz, akár fúrógép...

Csavarbehajtóhoz, akár fúrógéphez létezik csiszolókorong? Vagy olyan fej, amibe valahogy én magam tudok csiszolópapírt rögzíteni?

Figyelt kérdés

Tudom sufni megoldás, de arra amire akarnám tökélesen jó lehet (ajtókeret csiszolások).


Bármilyen egyszerű, de működő megoldás érdekel.



2022. okt. 10. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze, akármelyik barkácsboltban kapsz. De ha több ilyesmit akarsz csinálni erre a célra inkább vegyél egy deltacsiszolót, mindenhová odaférsz vele rendesen, én ilyet vettem az ajtók-ablakok felújítására.


[link]

2022. okt. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1: Köszi, hát igazából ha számolom, akkor 6 ajtókeretet szeretnék csiszolni, festeni. Ezért szeretném kicsit gyorsítani a dolgot. Vagy, hogy egy körkörös vagy más gépies csiszolással kevésbé legyen csíkos. Utána nyilván festeném.
2022. okt. 10. 12:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kézben tartott fúrógépedet, a körkörös simán kikapja a kezedből és csúnya nyomot tud hagyni az ajtókereten, meg esetleg a kezeden is.

Vegyél rezgőcsiszolót inkább, vagy egy ilyen filléres multit:

[link]

2022. okt. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ilyen van fúróhoz erre lehet öntapadós csiszoló lapokat rakni

[link]

de tényleg elég rossz vele dolgozni.

ajtókerethez én hőlégfúvót vennék meg spaklit és kézzel lecsiszolnám

2022. okt. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a tanácsokat, ment a zöld. Királyok vagytok! Megfontolom mi legyen.
2022. okt. 10. 19:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Én fúrógéphez házilag csináltam egy kisebb korongot, kör alakúra vágott farostlemez oldalára ragasztottam csiszolóvásznat. A tapasztalat az, hogy ezt úgy érdemes használni hogy a fúrógép rögzítve van és a csiszolandó tárgyat mozgatod. Később csináltam köszörűgépre is ilyet, nagyobb átmérővel. Ezek kisebb csiszolási feladatokra, szerszámélezésre, pl. laposvésők nagyon jók.

De neked ez nem lesz jó ajtócsiszoláshoz, megmondom miért: egyrészt a kézi fúrógépek tokmányainak alapból van egy ütése, legyen ez akár 5 század mm, amit a rászerelt tárcsa felnagyít és 2-5mm-t is üthet.

Másrészt a fúrógép egy nagy csiszolókorongon keresztül nem tud elegendően nagy nyomatékot előállítani egy munkaigényesebb csiszoláshoz, mint amilyen a festékeltávolítás is.

Továbbá vizsgáljuk meg egy csiszolótárcsa mechanikai terhelését: Középen van egy tengely, és a tárcsa egyik oldalát éri csak erőhatás, amely az egész gépre nézve egy külpontos terhelést jelent, ez minden szempontból rossz.

Amikor én átalakítottam egy régi faajtót (kibontva az üveget, újracsinálva a faléc keretezést, stb.) és kellett sokat csiszolnom,

excentercsiszolót használtam.

Ez azért jó, mert van benne egy komplett hajtómű és sokkal nagyobb erővel terhelhető. A terhelés ráadásul a gép tengelyébe esik, tehát nem jelentkeznek a külpontos terhelés hátrányai.

Plusz a gép fordulatszáma is változtatható, és sokoldalúan használható fa és fémmunkák esetén is (utóbbinál főleg síklapok polírozására).

Tehát én excentercsiszolót javaslok, itt pl. van többféle:

[link]

Nekem pl. Makita van és bevállt már többször.

Ezenkívül a célra szerintem még a kézi szalagcsiszolók is jók lehetnek, azokkal egyébként elsősorban jó nagy felületeket lehet csiszolni elég termelékenyen, a kisebb helyekre viszont nem férsz be vele, bár szerintem egyáltalán nem ördögtől való ha a sarkok csiszolását kézzel végezzük.

Megjegyzem továbbá, ha csak egy ajtókeretről van szó, azt néhány óra alatt kézzel is lecsiszolhatjuk, 40-es csiszolóvászon kellően durva ahhoz hogy a kézi csiszolás is hatékony legyen, aztán utána végigmehetsz finomabb vásznakkal is, 80-al, 120-al stb. attól függően hogy a fa felületkezelése milyen felületi simaságot igényel. Nyílván pénz kérdése is, a csiszolóvászon darabja pár száz Ft, egy jól használható excentercsiszoló pedig 40ezertől indul kb. (nagyon olcsót, meg kínait nem nagyon érdemes venni, ezt saját magamon tanultam meg).

2022. okt. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!