Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen alakú, és méretű...

Milyen alakú, és méretű bemélyedésbe milyen méretű, és állagú tömítőzsinór való a kályha elemeinek illesztésénél?

Figyelt kérdés
Egyik mélyedés sem kerek, de még csak nem is négyzet alakú, hanem különböző részeken különböző arányú és méretű téglalap alakjuk van. Van ahol illesztési síkban szűkebb, van ami fordítva. Direkt nem mondok méreteket, mert azzal nem érnék semmit, hogy valaki szerint abba mondjuk 10mm-es merev kell, mert egyrészt, miért hinném, hogy tudja, nem hiszi? Másrészt hinni magamtól is tudok, azért kérdezem, hogy tudjam, hogy hogy kell megállapítani, hogy melyikbe milyen kell. Arra meg se pénzem, se semmim nincs , hogy mindenfélét vegyek, és szét meg összerakjam mindenfélével, hogy egyszer talán valamilyen kombinációval jó lesz. Tudni akarom, hogy hogy kell megállapítani, akkor szétszedem, akkor megmérem, akkor olyat teszek bele amilyen kell, és úgy rakom össze.

2022. okt. 11. 04:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Én kandalló tömítő pasztával raktam össze a vízteres kandallót samot csere után.

[link]

2002-ben készült a rendszer, és 2015-ben volt a samot csere. Azóta sincs vele probléma.

2022. okt. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jó, de mindenhova? El tudom ezt képzelni a 4 függőleges sarkán. De ott van a felső része, a felső részén ott van a platni, ami ennél nem záras, csak van, meg az ajtók. Az ajtók el is mozdulhatnak, meg a platni is. Szóval még a tetejébe is jó lehet, de az ajtókba szerintem nem, mert azt írja keményre köt. A platni alá meg nem tudom, talán lágy tömítőzsinór kéne, mert azt csak a súlya tartja rajta. Az ajtókhoz meg talán kemény, mert rászorítós. De csak gondolom. De sokszor tennék be fát a platnin keresztül is, meg hasonló kályhán csak azon keresztül lehet betenni. Ezért ott ez a keményre kötő dolog nem hiszem, hogy jó lenne. De úgy tudnék már örülni, ha nem áradna ki a füst belőle.
2022. okt. 12. 02:27
 3/3 A kérdező kommentje:
*élén
2022. okt. 12. 02:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!