Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen csavart és tiplit...

Milyen csavart és tiplit ajánlatok cserépléc és gipszkarton hoz? Lyukacsos iker sejt tégla, vettem 80-as tiplit ahhoz kertem megfelelő 80-as csavart és egy Bosch SDS Fúró t ami 8 as…. Egyáltalán nem tart semmit, nem feszül be.

Figyelt kérdés

se lécen keresztül, se úgy ha léc alá megy a tipli és a csavar a lécen át. Mi lehet a baj?


Lehet, hogy a csavar túl rövid, és nem éri el a végét a tiplinek, mivel a léc is előtte van? Vagy lehet túl vékony csavart adtak a tipli hez? Mit ajánlanátok hozzá? Egy kicsi munkáról van csak szó. Ha veszek másik csavart, akkor milyet vegyek hozzá? Százast vagy 120-as t?


2022. okt. 11. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Üreges téglához nem szokott jó lenni az ami csak kettényílik.

Az a jó ami teljesen eldeformálódik.


Igazából ha nagyon laikus vagy, akkor vedd meg a fishert. Az tuti jó, csak kicsit túlárazott. Én nehezebb cuccokhoz veszem, pl radiátorhoz.


Lehet rossz helyen fúrtad ki, ahol nagy a luk, esetleg lehet nem jó a fúrókalapácsozás. Ha anélkül fúrod, akkor lassabb, de szép lukat fúrsz amibe jobban beleszorul a tipli.


Egyébként 80-as tipli és 80-as csavar plusz cserép léc, akkor kapásból mínusz 25mm a hosszból a léc miatt. Hosszabb csavar kellene, illetve olyan tiplit érdemes venni ami akár rövidebb, de átmehet benne a csavar. A hosszú tiplik esetében a végén kezd el belecsavarodni a csavar.


(ha bramac lécet vettél, akkor -30mm)

2022. okt. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Még azt megpróbálom hogy esetleg a téglát illesztési nél, mivel annál a falnál látszik, a Habarcs hoz fúrok lyukat, az elég erős. Akkor lehet hogy holnap veszek néhány 100-as csavart. Egyébként igen ütvefúróval fúrtam, valóban lehetséges hogy ez okoz problémát mivel amit Akkumulátoros Fúró val fúrtam, sima Fúró val, ott jobban bele kapott, de az sem az igazi.
2022. okt. 11. 21:08
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért fog jobban mert a habarcsnál nem üreges, de nem habarcsba rögzítünk ha lehet, hanem a falazó anyagba. Az való arra.


Próbáld fúrókalapács mód nélkül, és figyelj a tiplire is, tehát ne csak sima szétnyíló legyen és igen hosszabb csavarral.

2022. okt. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 puritan ***** válasza:

Én ezt a tiplit használom már régóta, ez a legjobb és a legolcsóbb:


[link]


Nemrég még 4Ft-ért vettem.

Szerintem a 80-as csavar hosszú neked. A tetőléc 25mm, aztán a fal vakolattal, téglával együtt 30-40mm maximum. Vékony vakolattal még kevesebb.

A csavar már átér a tégla üregébe, és a tipliben nem a menetes rész, hanem csak a vékonyabb szára van, azért lötyöghet.

Más.

Az új vídiás fúrók átmérője 8,3-8,4mm szokott lenni. Téglát ugye nem nehéz fúrni, lehet, hogy ettől is jobban kibővül a lyuk. Ebben tényleg lötyögni fog a 8-as tipli.

Próbálj keresni olyan fúrót, aminek az átmérője nem nagyon haladja meg a 8mm-t. Vagy az oldalát meg kell húzni egy kicsit köszörűvel, hogy csökkenjen az átmérője.

A téglához teljesen fölöslegesek a pneumatikus fúrókalapácsok, amibe az SSD fúrók kellenek. Teljesen elég egy hagyományos fúró, ami tud ütvefúrni. Az kevésbé veri szét a vakolatot meg a téglát.

2022. okt. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4# az beton tipli!

Egyéni vélemény szerint ott is szarul tart a sima felületek miatt.


Kérdező, ütvefúrás nélkül fúrj, és tartsad a fúrót egyenesen. Ha mozog, kitágítod a lyukat.

Olyan tiplit vegyél ami hosszan tud nyílni. Csavarrak kitudod próbálni nyitja e rendesen, de 8 tiplihez 4,5 átm csavar kell.

Ez sokmindenhez jó, több hosszba is van.

Csavar hossznál a tipli hossz + léc vastagságot mindenképp számold.kisebb ne legyen.

2022. okt. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sima pozdorja csavart vegyél, végig menetes. Bármekkora méret.
2022. okt. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!