Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Rozsdaeltávolítása után...

Rozsdaeltávolítása után fekete réteggel mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Van egy ősrégi szabóollóm. Rettentő rozsdás volt. Rozsdamaró (átalakító?) szerben fürdettem egy órán át. Most semmi rozsda nincs rajta, hanem egy sima, matt fekete réteg borítja. Olyan krétaszerű. Megfogja a kezem, folyó víz alá tartva az is fekete lesz, de mégsem jön le igazán.

Nem durva körömkefével is próbálom leszedni, de mintha semmi sem történne.

Vegyek finom csiszolóvásznat? Nem szeretném összekaristolni. Nem tudom mennyire jemény a fém. Ha nem lesz szép, semmit nem ér az egész.

Gépeim nincsenek, polírozó sem.


2022. okt. 16. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A rozsdamaró/átalakító után a fémeket le szokták festeni.

Nem tudom, hogy olló esetében mi az eljárás, mert őszintén szólva azokat nem is szokták ilyesmiben áztatni. De talán annak sem ártana, ha az éleket leszámítva lefestenéd, akkor fogni biztosan nem fog!...és még csinos is lesz!:)

2022. okt. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Valaha apámé volt, és meglehetősen drága holmi. A lefestés jó ötlet, ha úgy is el lehet adni. Persze lehet, megtartom dekorációként, és emlékként. A nyele (?) fekete volt, arra emlékszem.
2022. okt. 16. 23:08
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Fúrógép bele egy ilyen [link] és kész is ha tartósan akarod a fényeséget lehet vakszolni.
2022. okt. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Isten őrizz hogy lefesd az ollót, utána örökre használhatatlan lesz. Az ollót csiszolni és polírozni kell! Persze nem drórtkoronggal amit #3 linkelt... Ez speciális, több lépésből álló kézzel és géppel végzett munkafolyamat, a durvább csiszolástól a finomabb csiszolásig haladva, végül pedig a polírozás és a fényesítés jön.
2022. okt. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

[link]


Egy megszólalásig hasonló ollóról van szó. A festés fel sem merült bennem, legfeljebb az ujjaknál (ami gyárilag is fekete)

A 3.-at nem értem. Nem tönkre vágni akarom, hanem szép állapotra hozni.

Van az oldal alján olyan kép, mintha rojtok lógnának belőle, lehet, arra gondolt?

2022. okt. 18. 15:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Ami a képen látható ugyanaz érvényes rá ami a 4-es válaszban leírtam. Drótkorong tönkreteszi az egészet... Csiszolás + polírozás, fényesítés az alkalmazandó eljárás több lépésben.

A festéshez még annyit, nincs annál szomorúságosabb amikor egy hanyag pancsolással tönkretesznek valamit. Múltkor láttam a vaterán pl. egy satut ami egész jó állapotban lenne alapból, de az igénytelen pancsolással teljesen el lett rontva. A pofabetétek, vezetősínek, menetes orsókra mind ment rá a festék, borzasztó látni egy ilyet hozzáértőként siralmas amit műveltek vele. Ráadásul még odaírták azért festette le mert rozsdás volt... gratula, rozsdára rögtön rá a közönséges zománcfesték, látszott is a festésen itt-ott púposodik.

Na de te legalább a rozsdát leszedted, ez plusz pont.

Szerintem add el a meglévő állapotban, mert aki megveszi az tudatosan veszi ilyen állapotban, és valószinüleg konyít valamit a restauráláshoz.

2022. okt. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!