Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A WC csészét tényleg le lehet...

A WC csészét tényleg le lehet ragasztani?

Figyelt kérdés
Megőrülök a szerelőktől. Elvileg egy visszaigazolós honlapról jön hozzám egy szaki holnap. Szerettem volna olyat választani, akinek jóak a referenciái, de nem sikerült. Legalább előre jelezte, hogy nem csavarozni, hanem ragasztani fogja a WC-t. Most próbálok valami férfi ismerőst találki, aki érti, hogy ez mit jelent. A WC-m tele van törésekkel amúgy, és most jelent meg az első a belsejében, ezért kell a csere. Szóval valahol logikusnak hangzik, hogy ragasztva kevésbé fog feszülni. Csak azt nem értem, hogy a csavar is csak két helyen van, attól tényleg egy éven belül darabokra törik?

2022. okt. 24. 13:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Minden wc-t leragasztanak

Sőt még körbe is kenik töltőanyaggal

2022. okt. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 mindentudó99 ***** válasza:
71%
Eleve selejtes lehetett a csésze feszültség lehetett benne ezért repedezik nem a jét csavartól. Ragasztás azt jelenti hogy pl csemperagasztóba ülteti bele.
2022. okt. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

Mozognia nem szabad.

Általába körbe szilózzák, ez késöbb szikével felvágható, rugalmas kötés. Aztán a csavarok fixen tartják.

Egy erős valóvan ragasztó hátránya, hogy évek múlva nehéz lesz, vagy csak sérüléssel jön fel

2022. okt. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most megnyugodtam kicsit. Az nem lesz baj, hogy nem csavarozzák le?
2022. okt. 24. 13:24
 5/20 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk a csavarral csak gond volt.

Kb. 10 cm-es csavar bele volt rohadva, nem lehetett kiszedni, flexszel kellett elvágni.

Az új vécé csak szilózva van, teljesen rendben működik 4 személy mellett, holott van 100 kg-s ember is a családban.

2022. okt. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

Nálam is tavaly volt felújítás, és az új wc-csészét csak ragasztották.

Először fehérrel, de az nagyon rosszul nézett ki a sötétbarna járólapon.

Aztán a járólappal azonos sötétbarna szilikonnal. Mostmár nagyon szép és stabil. A csavarok helyét pedig fehér szilikonnal töltötte ki.

Csak azért írtam ezt a színt, hogy gondolj erre, mert én sem gondoltam előre, hogy a fehér wc-rosszul fog kinézni a fehér szilikonnal, de így volt.

2022. okt. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 NTBS ***** válasza:
89%
Igen, lehet.
2022. okt. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%

Normális esetben ha sima a padlóburkolat, akkor lefúrnak és behelyeznek két oldalról egy-egy műanyagtiplit, majd rozsdamentes csavarral rögzítik, de műanyag alátéttel, hogy meg ne repessze a porcelánt.

Kulturált helyeken "tükörgombot" használnak aminek a kupakja elrejti a csavar fejét, így esztétikusabb.

A WC- csésze alját körbe szilózzák, az általad választott színnel.

A ragasztást nem ajánlom.


[link]

2022. okt. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
46%

Inkább csavarozni kéne.

Alattam már engedett el ragasztott wc, nem volt jó élmény.

2022. okt. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
58%

Húsz évvel ezelőtt ragasztó-szilóval ragasztottam a klotyót, és a bidét. A nejem is, én is 100 kilósak vagyunk, de nem mozog egyik sem. Az előző WC csésze csavarozva volt, azt soha többé. Három éve egy nagyobb kádat is beépítettem, ahol kellett, ott itonggal alátámasztottam, a többi helyen szintén ragasztó-szilikonnal ragasztottam. Tökéletes.


Sajnos szerencse is kell, hogy kapj ilyen örökre ragasztó szilikont, ami nem keményedik meg, csak ragaszt, de azt nagyon.(illetve a szerencse helyett egy hozzáértő eladó, vagy gyakorlott vízszerelő is megfelel)

2022. okt. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!