Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az egyik szobának az ajtaja...

Az egyik szobának az ajtaja az utóbbi időben ragad, nehezen lehet kiynitni. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Kb. 19-22 fok van a házban (klímával fűtünk abban a helyiségben, aminek az ajtajáról szó van). A fűtés akkor van bekapcsolva értelemszerűen ha otthon vagyunk és ott bent. Hálószoba, aminél nem igazán opció, hogy akkor innentől kezdve ne lehessen becsukni, meg hát arra van az ajtó. Kulcs már nincs meg hozzá, azzal nem szoktuk zárni.


De amikor nyitnám ki, nyomom le a kilincset akkor nem nyílik csak ki simán, hanem így akad/ragad és kicsit küzdeni kell vele, hogy kinyisson. Korábban fűtésszezon indulásánál nem volt vele ilyen.


Arra gondoltam wd 40-el megfújom, de nem tudom az erre jó lenne-e:D


Tippek?


2022. nov. 6. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha WD40-nel lefújod, azt biztosan eléred, hogy a lakás tele lesz petróleumszaggal.

Így, látatlanban az az egyetlen javasolható megoldás, hogy megkeresed, mi okozza az ajtó szorulását - és elhárítod azt.

2022. nov. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Fújtam és nem, nem lett petróleumszag. De nem oldotta meg. Valszeg el vn öregedve a zár és zárcsere lesz.
2022. nov. 6. 16:40
 3/5 anonim ***** válasza:
A kilincs, a zarnyyelv vagy maga az ajto szorul a tokban?
2022. nov. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kizárt, hogy a fűtés hatására kiszáradt a fa, kissé megváltoztatta az alakját és korábban egymástól távolabb levő részek egymáshoz szorultak.
2022. nov. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Cubina ***** válasza:

Én inkább a hidegre gondolok, illetve az állandó változó hőmérsékletre. (gyanítom, hogy fából van a problémás ajtó), nálunk is történt ilyen, nagyon hideg tél után. Mi lecsiszoltunk az ajtó aljából ott, ahol szorult és aztán nem volt vele gond. A bejárati ajtó is ezt csinálja időnként, de azon szerencsére vannak állító pöckök.


Mivel nálatok sosincs egyforma hőmérséklet, a lecsiszolás valószínűleg nem oldaná meg hosszabb távon a gondot. Műanyag (fémmel, vagy magában), üveg vagy fém lehetne a megoldás. Vagy egy szép szőnyeg az ajtó helyére. :)

Valami, ami nem fából van.


Én az egyik szobában a dögnehéz ajtó helyére (ami kinyitva elfoglalta a fél szobát) plexi tolóajtót csináltam. Vettem ideillő öntapadós matricát, ráragasztottam, műanyag síneket rögzítettem a padlóra és az ajtó fölé, a plexibe alul-felül kis kerekeket nyomtam, végül rácsavaroztam mindkét oldalra egy színes fogantyút és már kész is volt.


Pár ezer forintból megvan ez, csak azért írtam, ha esetleg nincs pénz a drága ajtóra, akkor improvizálni is lehet.

2022. nov. 24. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!