Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel tehetném akadásmentesen...

Mivel tehetném akadásmentesen gördülővé a függönysínen a csipeszeket?

Figyelt kérdés
Régi függönysín, régi csipeszekkel... egyelőre még nincs lehetőségem cserélni, ugyanakkor magát a függönyt sem szeretném széttépni minden egyes elhúzás után. Van esetleg valami trükk, amit bevethetnék a függönysín ellen? :-) Köszönöm.
2010. szept. 29. 00:48
 1/9 kicsijames válasza:
85%

Mondjuk, leporolod, kitisztítod, ha annyira gáz a helyzet, rozsdamaró nem árthat, ha fém... aztán beolajozod... Én magam ennyit nem szenvednék vele, de vicces lenne valakit így végignézni gyorsított felvételben persze, és a végén még mindig szorulna-nyikorogna...

Ez az! Nem túl szűk a sín rész a csipesz elméletileg-gördülő részének?

2010. szept. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez kb. ilyen Mátyás korabeli cucc, és gyanítom, hogy gyári minden, tehát nem. Anyám anno az akadozó cipzáraim viasszal kente be... ott működött. Szerinted ebben az esetben? (előbb megkérdezem, csak aztán probálnám ki, mert elég macera oda felkúszni)
2010. szept. 29. 01:42
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
wd 40. ez egy spray, mindenre jó amit kenni kell hogy csússzon. barkácsáruházakban, műszaki boltokban vehetsz.
2010. szept. 29. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

A letakaritás jó ötlet, mert a lerakódott por igencsak akadályozzza, hogy simán csússzon a függöny. A rozsdaoldót felejtsd el, mert adott esetben csak a sint marja szét.

Ha tiszta, akkor kend be viasszal, az tényleg jól müködik, de azért idönként (pár havonta) a letakaritás-beviaszolást meg kell ismételni.

2010. szept. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
szappan?
2010. szept. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez van, mindig leszakadt a függöny. Azt tudtam, hogy a paraffinolaj jó rá, de nem volt már rá pénzem, így szappannal kentem be.

Nagyon ajánlom! Ég és föld! Most kb ráfújok a függönyre és arrébb megy :)

2010. szept. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most vettem nemrég a nyulam fülére paraffinolajat ! Százpár ft a 20 ml gyógyszertárban!
2010. szept. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
SZAPPAN!! Mint az egyik hozzászóló írta. Nekünk is nehezen ment aztán bekentük szappannal most meg csak úgy suhan :D
2010. okt. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tudjátok mivel oldottam meg végül? :D Nekiálltam szappannal, de nem nagyon akart remekelni. Barátnőm kitalálta, hogy mi lenne, ha vietnámi balzsammal kennénk be? :D És így lett és most jobban siklik, mint egy felajzott kur... :D Köszi mindenkinek a tippeket.
2010. okt. 3. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!