Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Műbőr hegesztése, olvasztása,...

Műbőr hegesztése, olvasztása, sütése?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az alábbi képen egy régi táska maradványa látható.

[link]

Ez úgy van összerakva, hogy kb. 3-4mm vastag kartonpapír mindkét oldalát műbőr, vagy valamilyen gumis anyag borítja, és a kartonlap peremeinél össze van olvasztva, talán a fóliahegesztéshez tudnám hasonlítani.


Kérdés:

1.Ennek a műbőrnek vagy gumis anyagnak mi a pontos neve, hol lehetne ilyet venni? Jellemzője, hogy nem tartalmaz szövetet hanem csak ez a gumis, bőrszerű anyag van. Tehát nem olyan mint a méteráru üzletekben kapható műbőr mert annak ugye az egyik oldalán (visszája) szövet van.

Ez az anyag szerintem nagyon hasonlatos a műbőrbevonatú beírókönyv borítójához, mint pl. ez itt:

[link]

Mondjuk ezek azt írják hogy PVC-ből van, de hol tudnék ilyent venni fogalmam nincs.


2.Az összeolvasztásnak mi a technológiája? Szerintem a fóliahegesztéshez nagyon hasonló lehet, de ehhez a bőrszerű gumis anyaghoz biztosan magasabb hőmérséklet kell és vastagabb drót, hogy a felületek összehegedjenek. Milyen gép alkalmas erre, vagy házilagosan hogyan lehetne megoldani?


Köszönöm ha segítenél.


2022. nov. 23. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szedj szét egy ilyet és próbáld ki. Ezek nem kézimunkák.
2022. nov. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A műbőrt, műanyagokat autóiparban sokszor ultrahanggal hegesztik, nem direkt hősugárzással. Sokkal pontosabb, biztonságosabb, ipari körülmények között olcsóbb, mint a fóliahegesztés.

Szerintem egyszerűbb ha beviszed egy bőrdíszműveshez, fényképről ezt nem fogjuk megmondani.

2022. nov. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!