Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Cserepeslemez alá hányszor...

Cserepeslemez alá hányszor hányas keresztmetszetű tetőléc kellene, ha a fedélszékek 160cm-re vannak egymástól? 35cm lépéstávú a cserepeslemez.

Figyelt kérdés
Más nincsen, se ellenléc, se semmi, csak a fedélszékek, tetőlécek, cserepeslemez.

2022. nov. 24. 10:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez alá is ugyan azt raknak,mint cserép alá.
2022. nov. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Nézd meg a gyártó ajánlását
2022. nov. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Ugyanolyan szerkezet kell alá, mint a hagyományos cserép alá. Sőt, attól kicsit igényesebb, ugyanis a tetőléceket is le kell csavarozni. Nem szögelheted, mert pille könnyű a lemez. A lemez hiába van a léchez csavarozva, a léc ki fogja rántani a szöget a szarufából az első viharnál.


Ellenléc, tetőfólia, alul-felül kiszellőzés is erősen ajánlott, mert ha nincs, ilyenkor télen csöpögni fog a víz belül a lemezről, ázik-rohad alatta a fa.

2022. nov. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1

lehet, ha nem változtat rajta az, hogy ha cserép lenne rajta, kétszer olyan sűrűn lennének a fedélszékek. Ezek tudatában is ugyanaz a keresztmetszet?


2

néztem, nem írja.


3

köszi a véleményt, a keresztmetszet érdekel.

2022. nov. 24. 14:16
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem számoltam ki, de hasra 10/5 cm tennék állítva.

Nem lehetetlen,hogy a 7,5/5 cm is elég lenne kigrammolva.

A 160 cm szaru távolság nem kevés.

Mi volt rajta előtte?

Amit írtak mindenképp hasznos a tető fólia vagy az alapból filc kasirozott lemez.

Mi lesz alatta?

2023. jan. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Az elég rendes keresztmetszet. (már az anyag elvileg megvan, kisebb...)

Hullámpala volt rajta.

Kiszellőzik, stb...

2023. jan. 3. 00:02
 7/13 A kérdező kommentje:
Az anyagot élben gondoltam én is, de jóval kisebb...
2023. jan. 3. 00:04
 8/13 A kérdező kommentje:
Ez szabályos nyeregtető egyébként, a szarufák 5x10-esek, egy szarufa 316cm hosszú.
2023. jan. 3. 00:12
 9/13 anonim ***** válasza:
A hullám pala alatt mi volt?
2023. jan. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Jó, hogy megkérdezted, utánanéztem: 3db 6x4-es tetőléc (6 cm-es oldalán felfeküdve).

A hullámpalából két darab kellet a szarufa mentén (plusz gerinc-pala), egy tetőléc a fedélszék tetejétől 20 cm-rel lentebb volt, másik tetőléc a kötőgerenda végétől 20cm-re, harmadik tetőléc kb a szarufa közepén, így egy hullámpala két tetőléchez volt csavarozva.


(Cserepeslemezből 1 db kell majd csak a szarufa mentén, 3,3m hosszú)

2023. jan. 3. 02:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!