Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi történik, ha az ujjunkat...

Mi történik, ha az ujjunkat (vagy egyéb testrészt 😏) bedugunk egy ultrahangos tisztítóba?

Figyelt kérdés

2022. dec. 10. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Tiszta lesz.
2022. dec. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Pl az epekövet is ultrahanggal törik szét
2022. dec. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem rázza/roncsolja szét az emberi húst? :D
2022. dec. 10. 22:04
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Egyéb testrészt. Értem. XD

Amúgy tegyél bele egy csirkecombot és próbáld ki. :D

2022. dec. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Az ultrahangos tisztító 35-40kHz-es hullámmal gerjeszti a vizet vagy a mosószeres vizet, aminek hatására kavitáció jön létre, az így gerjesztett buborékok a tisztítandó tárgy felületének ütközve, majd onnan visszapattanva lehordja a szennyeződést.

Maga a kavitáció ha a testen belül jön létre, az nagy baj, a vérben keletkező buborékok élettani hatását tekintve. De egy ultrahangos tisztítónak nincs akkora energiája, hogy behatoljon a szövetbe a vérerekig, amint a hámréteghez ér a folyadék által közvetített, a bőrhöz érve már eleve torz ultrahang, egyrészt a bőr felületén megtörik, másrészt képtelen áthatolni rajta.

Szerintem maximum bőrfelszíni irritációt okoz a kavitáció, de ennyi. Ha sokáig benne hagyod a kezed, akkor viszont lehet, hogy roncsolja a szövetet. Hogy mi számít soknak, 1 perc vagy 10 óra vagy 2 nap, nem tudom, nem csináltam még ilyet. :D

2022. dec. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Letisztítja róla az ultrahangot.
2022. dec. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ultra hangosan letisztítja.
2022. dec. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Fájdalmas lesz. Én már próbáltam, és olyan érzés mintha megrázna az áram vagy sok tű szúrna az ujjamba.

Szinte biztos, hogy nincs jótékony hatással az élő szövetre.

2022. dec. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

" vagy egyéb testrészt 😏) bedugunk "

Tudjuk mire gondolsz 🤣😂😲

2022. dec. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem ismerem, hogy mekkora teljesítményű, ezért azt javaslom, hogy ne dugj bele semmit, főleg ne csontot porcot tartalmazó testrészt. Ha elég erős, porrá törheti a csontodat. Egy csont nélküli, puha, rugalmas testrészre közel sincs ilyen veszélyes hatással, gondolok arra, amire előttem célozgatott valaki. Azt legfeljebb megégeti a belső súrlódásnál keletkező hő. De a folyadékoknak, pl. a vérnek nem tesz jót a kavitáció, ezért inkább a puha testrészeddel se próbálkozz.

Ha nem túl erős, akkor kis langyosságot érzel, meg olyant, mintha pókhálóba nyúltál vagy dugtad volna.

2022. dec. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!