Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Tényleg olyan jó a lazúr...

Tényleg olyan jó a lazúr ahogy írják?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Kinek mi a tapasztalata a lazúrokkal?

Nem rég vettem egy Poli-Farbe Boróka vízzel hígítható fabevonó vastaglazúrt.

Por és szennyeződés mentes gyalult deszkákat festettem le vele 2 rétegben. Itt az a kérdés hogy tényleg olyan jó időjárás álló ahogy írják (UV és eső álló)?

Csak azért kérdezem mert még nem használtam ilyet így nincs vele semmi tapasztalatom.

A lécekből egy fa kiskaput csinálok. Jelenleg is az van de az csak fáradt olajjal van le kenve és esős időben nagyon megdagad. Nem is tudtam most becsukni úgy meg szívta magát...

Tudom a trapézlemez, zártszelvény jobb lenne de mivel 56 méter hosszan fa kerítés van (ami fáradt olajjal van le kezelve) nem akarom rontani az összképet. Meg hát meg vettem a léceket a lazúrt hozzá való egyéb anyagokat ami nem volt kevés.

Szerintetek elég 2 sorral le kezelni a léceket vagy lehet több is?



2022. dec. 15. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Vastag lazur reteget kepez a fa felszinen igy lepergeti a vizet.

Ha nem maradnak ki belole reszek akkor nem lesz gond.

3 reteg kell. Az elso alapozas lenyegeben higitva. Vagy altalaban kaphato a gyartotol alapozo is kulon.

2022. dec. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a lazúrra kennék még 2-3 lakkréteget is.
2022. dec. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akác?
2022. dec. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2-es én azt olvastam hogyha le van lazúrozva akkor már nem igazán lehet lakkozni mert felpattogzik.
2022. dec. 16. 01:52
 5/7 A kérdező kommentje:
3-mas nem akác hanem fenyő
2022. dec. 16. 01:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell lakk.

A vastag lazur boven jo.

Viszont ha valahol res marad, lekenetlen resz akkor ott megszivja magat. Erre oda kell figyelni.

2022. dec. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó a lazúr (kültéri kell ugye) de 3-4 év elteltével meg kell ismételni az átfestést.
2022. dec. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!