Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen "anyagot" használjak...

Milyen "anyagot" használjak szoborkészítéshez?

Figyelt kérdés
Az alap: drót vázon újságpapír, festőszalaggal fixálva, a forma kész, ehhez keresem a legmegfelelőbb végleges bevonó anyagot ami tartós, vízálló, festhető.

2023. jan. 10. 13:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Agyag

Gipsz

Gyurma

Só-liszt gyurma (sókerámia)

2023. jan. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam házi gyurmákkal (levegőre száradó) de a legjobb recept is megrepedezett és lepergett. Papírmasé a másik amit szeretek, de ez ehhez az absztrakt bonyolultabb formához amit most szeretnék 1000 évbe telne körbe körbe masézni papírcsíkokkal, (papírpépet is próbáltam) ezért valami glettre, hézagolóra stb. (nem értek hozzá) vagy ilyesmire gondoltam hogy tudnátok ajánlani, diorámás makettes csoportban is keresgéltem ott egy fehér-kék csomagos rigips glettel ajánlanak de ott másra kell nem pont erre, így szerettem volna konkretizálni.
2023. jan. 10. 14:28
 3/14 A kérdező kommentje:

linkelek egy képet pinterest-ről mi is az irány.

[link]

2023. jan. 10. 14:39
 4/14 A kérdező kommentje:
Illetve: [link]
2023. jan. 10. 14:42
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Én ennek neki állnék modell gipsz + Géz

Amikor megvan a végleges alak akkor sima gipsszel lesimitanam

2023. jan. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Mármint a drót vázra.
2023. jan. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem papírmaséból készültek, amit linkeltél. Veszel egy kidobásra ítélt tálat, kikeversz bele tapétaragasztós és beledarabolsz papírt. A haladósabb részekhez újságpapírt megvárva, amíg jól átázik, az aprólékosabbakat meg lehet valami puhábból, pl. vécépapír. Száradás után ki lehet festeni, könnyű és nem is törékeny.
2023. jan. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Modellgipszem van is itthon, a géz milyen legyen ez valami speckó géz vagy a sebre valót értjük :))
2023. jan. 10. 15:07
 9/14 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem ketkonponensu mugyanta. Azt ontsed ra a papirra.
2023. jan. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%

Egyszerű sebre való.

Felesleges 2 komponensű műgyantával szenvedni.

Egyrészt meg se áll a papíron ahhoz minta kell. Másrészt drága is, meg még maszkban is kell vele dolgozni.

A papíros tapéta ragasztós is jó megoldás.

2023. jan. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!