Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Csapadékvíz elvezetés milyen...

Csapadékvíz elvezetés milyen nálatok? Akinél föld alá van vezetve.

Figyelt kérdés
Olvastam olyat hogy csak a föld alá van vezetve valakinél, messzebb a ház falától. Ilyen létezik? Nem tudom elképzelni. Ez a rengeteg víz nem tud elszivárogni.
2023. jan. 19. 10:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én se értem mi a gond... Világosan leírtam, hogy gravitációsan kifolyik az utcára, onnan az utcai csapadékvíz elvezetőbe.
2023. jan. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
10es nem. Azt amit kérdeztem nem. Kimegy az utcára, esővíz csatornába stb. A kérdés az volt hogy ha bemegy a föld alá a csatorna, onnan hova folyik a víz.
2023. jan. 23. 20:18
 13/16 anonim ***** válasza:

Csapadékvíz elvezetés milyen nálatok?


Ez az első mondtad, amit írtál.


Sokan illegálisan a azennyvízbe vezetik.

2023. jan. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Akinél a föld alá van vezetve. Ez meg a második volt.

Itt az utcában os voltak füstölővel ellenőrzések, nem tudom hogy úszták meg.

2023. jan. 26. 08:15
 15/16 anonim ***** válasza:

Olyat én eddig csak tv-ben láttam. :O

Szerencsére nálunk meg van oldva az infrastruktúra évtizedek óta. Azaz van utcai csapadékvíz elvezetés. A házról lejövő ereszcsatorna nálunk is bemegy a föld alá egy 110-es PVC csőbe. A cső meg ki van vezetve az utcára. (Az utcaszint lejjebb van a teleknél.) Mindenkinél így van. Kifolyik az utcára. Az utcai járdán is vannak folyókák, amik kivezetik az úttest szélére. Onnan a járdaszegély mellett szépen elvezetődik az utcai csapadékvíz elvezetőbe.

Igen, van ahol nincs így megoldva és ott valóban gond. Fokozottabb a dolog ott, ahol a telek van lejebbe az utcaszintnél, mert még onnan is befolyik a víz. Öregapáméknál falun pl így volt.

Csapadékvíz elvezetés milyen nálatok? - Erre a kérdésre én ezt tudom válaszolni. Nálunk ilyen. Azért mert nem tetszik a válasz, mert nem nyertél belőle szuper, világ megváltó ötleteket, kár hőbörögni.

2023. jan. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, na ilyesmire gondoltam, mint válasz.

Itt nálunk keskeny az utca, amelyik házaknál földbe megy a csatorna, ott nincs kivezetése az utcára.

2023. jan. 26. 13:33
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!