Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Terepjáróm szeretném ki...

Terepjáróm szeretném ki lakatolni. Padló lemez és kisebb váz heggesztés kell neki. Sima pálcás heggesztőm van itthol hobbi szinten tanulgatom.Milyen pálcát és ampert ajánlotok vékony lemez heggesztéshez?

Figyelt kérdés

Nem gond ha idő igényes de szeretném meg csinálni itthol magam.

(Sok mindent meg heggesztettem már kis traktorom után futója,kert kapu kerítés stb ...)

Bázikus pálcával heggesztettem csak eddig.

140amperig tud a steinhaus inverterem.

Milyen fajta és vastag pálcával ajánlanátok ?

Padlólemeznek milyen vastag anyagot válasszak?



#hegesztés #Terepjáró lakatolás #Vékony lemez heggesztés
2023. jan. 24. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Az a baj, hogy a karosszéria lemezei nincsenek 1mm-esek se, ezt pedig a hegesztőpálca pikk-pakk átégeti. Talán 2,5-ös a legvékonyabb ebből, olyan alacsony Amperen meg ahol nem égetné át, ott meg már ívet nem fogsz húzni vele. Szóval védőgázas, vagy porbeles huzalos hegesztőgép nélkül neki se állj, mert csak ementálit csinálsz belőle.
2023. jan. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Azzal a hegesztővel esélytelen.
2023. jan. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Felejtsd el a pálcás hegesztést.

Popszegecs és/vagy ragasztó a megoldás.

2023. jan. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Apám a 90-es évek elején simán hegesztette a karosszéria lemezeket pálcával, mikor kifogyott a acetilén vagy az oxigén palackja, és nem volt pénze kicserélni.

Nekem is megtanította, 12-13 évesen autogénnel hegesztettem, és a trafóval is egész ügyesen csináltam a pöttyöket.

Ezt úgy képzeljétek el, hogy apám helyére illesztette pl a küszöböt aztán elment a kocsmába, mire haza ért kész voltam vele.

Most végig gondolva, igen csak merész húzásai voltak...

Most már kb 20-22 éve nem hegesztettem, állítólag olyan mint a biciklizés.


Kezdőként ne a kocsin gyakorolj így, ez nem egy zártszelvény amit minden hülye össze tud mókolni.

2023. jan. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

"90-es évek elején"


Azaz kb. 33 éve volt.

Akkor még örök életre gyártották az autókat és volt anyagvastagság is.

A mai autók viszont erősen anyagtakarékosak és a sok ezer ponthegesztés meg a ragasztó tartja őket egyben.

2023. jan. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

4+

A padló lemez sosem volt vékony anyag min 1 mm-es. Azért már az Astra F sem volt eleresztve lemezvastagságilag.

2023. jan. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
#6 Nem, de még mindig vastagabb, mint egy 2015+ gyártású bármilyen autóé. :) :D Sajnos. Nekidőlsz egy KIA-nak és behorpad az ajtó-sárvédő. De ideírhatnám az új Opeleket is, vagy bármit. Vicc.
2023. jan. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Padló lemezről van szó nem a csomagolásról!

Ha egy terepjárót lakatolni kell, az nem néhány éves!

2023. jan. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tudom, általánosságban írtam.
2023. jan. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm segítségetek .

Teszek egy próbát pop szegeccsel egy ugyan ilyen anyagon majd egy vékony 2mm vastag lemezen heggesztést .

Össze hasonlítom.

Ha nem túl jó kénytelen leszek kérni valakitől egy másik heggesztőt .

Ideig óráig ismerkedni vele és neki állni.

2023. jan. 25. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!