Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Csepegő csapot javítok....

Csepegő csapot javítok. Hogyan tudom letekerni az anyát, kivenni a csapbetétet, ha nem akar tekeredni a hideg vizes oldalon? A meleg vizes már kész.

Figyelt kérdés

2023. jan. 25. 20:22
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
A vizkő és a rozsda miatt nem bírom letekerni? 17/19-es villáskulccsal. A másik oldali sikerült.
2023. jan. 25. 20:24
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor nem kímélem a szelepfelsőrészt, fogok egy csőfogót és erővel kitekerem..

Ezen kívül be lehet vetni vízkőoldót ami segíthet, például 20 százalékos ecetet. Rozsda ott nincs, mert korrodálódó anyagot nem használnak, csak vízkő fordul elő. Ha van gázégőd, a melegítés is meglazíthatja, de csak kihűlés után tekerd ki a megmelegített szelepfelsőrészt, ha csak nem a csaptelepet akarod melegíteni, bár ha ép a krómozása, inkább kíméld. Hőlégfúvóval esetleg bátorkodnék magát a csaptelepet is melegíteni, de csak végszükség esetében, hátha elszíneződik a hőtől. Inkább vegyél egy jókora csőfogót ha megteheted és ne kíméld...

2023. jan. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

No vagyok, nincsenek szerszamaim, de vehetek ,ha kell.

Ma vettem 17/19-es villaskulcsot es egy egy kombinalt fogot direkt ehhez.

Probalkozom ecettel, az van itthon.

2023. jan. 25. 20:43
 4/23 A kérdező kommentje:
Ez amugy egy olyan 50 eves csaptelep, 50 eve felujitott furdoszoba, szoval lehet, hogy gyengek a csovek a falban, lehet, hogy óvatosan kéne, vagy nem?
2023. jan. 25. 20:45
 5/23 A kérdező kommentje:

Amugy elmondom, hogy mi volt.


December 1-en elkezdett csepegni a kadtolto csap, 10-tol mar cernavekonyan folyt. Tavaly telen is csepegett, de nyaron elallt valahogy magatol.


A muanyag csapot lecsereltem januar 1o-en, akkor csak csepegett utana.


Ma, januar 25-en delben megnyitottam a csapot es a meleg vizet nem tudtam elzarni, teljes erovel folyt. Ekkor elzartam a focsapot es elmentem szerszamokat venni.

2023. jan. 25. 20:48
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Üss rá a kulcsra!

Ráteszed a kulcsot a csapra, a masik végére kalapáccsal, tenyérrel agy mással ráütsz erősen többször. Ez mindig bejön. Kicsit összegyógyult az anyag.

Ha betét csere után is csepeg, akkor fel kell marni a szelep üléket

2023. jan. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Koszi, probalkozom.
2023. jan. 25. 21:03
 8/23 A kérdező kommentje:

Elrontottam, pedig mar olyan jo volt…mar csak enyhen csepegett…



Mar csepegett, most meg megint teljes erobol folyik a hideg viz….akarmelyik betetet teszem bele a ket regi kozul.

Az ujat meg kilokte, ahogy a focsapot kinyitottam es ment a viz mindenfele..

Most meg az uj betet szetcsavarodott ketfele es a muanyag fogoka rajta van, nem tudom rola levenni, se az egeszet egyutt a helyere rakni…

2023. jan. 25. 21:33
 9/23 A kérdező kommentje:
A rautes,az amugy sikerult, le tudtam csavarni a regit.
2023. jan. 25. 21:35
 10/23 A kérdező kommentje:

Sikerult! Nem folyik, nem csepeg, teljesen jo lett! Koszi szepen!

Asziszem, az volt a baj, hogy az uj csapbetetet csak kezzel becsavartam es villaskulccsal nem huztam meg, azert lokte ki a viz.

Mostmar jo…nem is csepeg…

2023. jan. 25. 22:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!