Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Beletörött a zárba a kulcs...

Beletörött a zárba a kulcs Mit tegyek? Ki hehet venni a beletört kulcsfarabot? A legfontosabb - bejárati - ajtóról van szó, meg kell menteni az ajtót, hogyan lehet?

Figyelt kérdés
2023. febr. 2. 06:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy egy hegyes pálcával odanyúlsz, hozzá és kifele feszítve kijön.

Ahol beletört, ottforgatható a zárbetét egy nekifeszített csavarhúzóval. Így nyitható és cserélhető a betét.

2023. febr. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Minden megoldható,csak megfelelő tudás és eszköz szükséges. A zárbetétből ki vehető a beletört kulcs

Egyébiránt,ha minden kötél szakad,1 zárbetétet is legyártanak,1 adott kulcshoz ,,,pl 1 társasháznak ahol lakik 100 család,és ne kelljen mindenkinek új kulcsot másolni.

2023. febr. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

A zárba való kulcs törött bele? Ha igen!

Rendesen a helyén van? Mert így a lamellák nyitott állapotban vannak!


Akkor én flexel vágnák a zárbetétbe nútot és nagy csavarhúzóval elfordítanám.


Ha másik kulcsot sikerült beleerőltetni, vagy nincs a helyén. Illetve sehogy nem sikerülne elfordítani. Akkor megfúrnám a zárbetétet! Feltéve ha nem fúrásvédett...

2023. febr. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha feltetted ezt a kérdést, az ajtó érdekében inkább hívj egy szakembert aki kiszedi.
2023. febr. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kilóg belőle egy pici, akkor szemöldök csipesszel ki lehet húzni, ha előtte befújsz mellé WD40-et, zárjégoldót vagy valami hasonló anyagot. És persze nem gagyi csipesz kell hozzá.


Én szétfúrnám, a sajátomat is, pedig az is fúrásvédett cilinder betét volt. Az a különbség a 5000 ft-os és a 40000 ftos fúrás védett cilinder betét között, hogy az olcsót bármivel szétfúrod 2 perc alatt. A drágához meg kell 2 db cobaltos fúrószár meg kb fél óra.


Ha csipesz nem működik, és nincsenek megfelelő eszközeid, hívjál szakit. Ő is szét fogja fúrni, hogy megmentse az ajtódat.

2023. febr. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Wd40 és hegyes csipesz.
2023. febr. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
97%
Fémfűrészlapból készítettem köszörűvel egész vékony, lombfűrésszál-szerű eszközt, a kulcs cakkos oldalán ezt bedugtam úgy, hogy a fogak kifelé állnak, azok beleakadtak az egyébként könnyen járó kulcs maradékába, és simán kihúzták, a végét pedig fogóval megcsippentve el tudtam távolítani a kulcs maradékát a zár károsítása nélkül.
2023. febr. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%
#7 Ügyes!
2023. febr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben a saját kulcsa tört bele, akkor egyszerűen megolvasztasz egy ragasztórudat és hozzányomod a kulcs végéhez. Vársz egy fél percet, hogy kihűljön és kihúzod vele a hozzáragadt kulcsdarabot.

[link]

2023. febr. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!