Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Sarokcsiszoló hajtómű forgórés...

Sarokcsiszoló hajtómű forgórészre csatlakozó fogaskerék rögzítése?

Figyelt kérdés
Éppen meg akartam csapágyazni a Tesco márkájú sarokcsiszolómat, de összerakásnál szembesültem hogy a fogaskerekek nem tudom rögzíteni, mivel emlékezetem szerint illesztési volt rögzítve, tehát nem volt a tengely végén csavar, sem ék, viszont ha rárakom a tengelyre, akkor el tudom kézzel forgatni rajta. Viszont van egy horony a tengelyen (ide az egyik kep) és egy horony a fogaskerék belsején (ide a masik) és mintha egy ék illeszkedne oda, de én nem találkoztam ilyen alkatrésszel, és megoldást keresem, hogy elhagytam valamit, és nem figyeltem szétszedésnél vagy valami más a probléma.

2023. febr. 7. 14:58
 1/3 A kérdező kommentje:

Töltöttem fel képet, amit ezen a linken meg tudtok nézni:

[link]

2023. febr. 7. 15:30
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A fotó alapján egy ives retesz való oda.
2023. febr. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
71%
Levágsz köracélból (esetleg 1 fúrószár is megteszi,bár az jó kemény)flex-el egy megfelelő vastagságú szeletet (kb mint a szalámit)....és addig reszeled/ /-vagy csiszolod neki az oldalát amíg be tud csúszni a tengelyre az általad legyártott ék.
2023. febr. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!