Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell ezt az áramlás...

Hogyan kell ezt az áramlás kapcsolót elektromosan bekötni? A boltban nem tudtak leírást, vagy kapcsolási rajzot adni. A neten megtalálom a terméket, de user manual vagy user's guide sehol nincs hozzá.

Figyelt kérdés

[link]


Egy fan-coil-t szeretnék vezérelni vele, hogy a légfúvás csak akkor induljon el, amikor a melegvíz áramlik a csőben, és megy a radiátorkör. (Jelenleg állanóan kever a ventilátora, ha megy a fűtőkör, ha nem.)



#bekötési rajz #vezérlés #YF-B6 #áramlás kapcsoló #fan-coil vezérlés
2023. febr. 10. 09:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem áramláskapcsoló, hanem áramlásmérő. 1-30l/perc átfolyás között érzékel. Valószínűleg a fekete szál a DC 0V, a piros szál a DC tápfeszültség és a sárga szál a jel feszültség. Azt, hogy mennyi a DC tápfesz, nem tudom, valahol 5-24V között.

Ahhoz hogy ezt beépítsd, valahogy fel kell dolgoznod a jelet. A kimenete maximum 10-15mA lehet, szóval ő önmagában kapcsolni nem tud. Egy analóg bemenetet meghajtva, ott a jelet skálázva tudsz kapcsolni egy relét, pld. egy mikrokontrollerrel vagy PLC-vel.


Ha semmit sem tudsz róla, empirikus úton meg kell mérni a szenzor tulajdonságait. A tápfeszt változtatva 5V DC-ről 24V DC-re miközben legalább 1l/perc áramlást generálsz rajta, figyeled a jelet. Ha a kimeneten megjelenik valami értékelhető feszültség, onnan még 20-30%-ot felmész a tápfesszel, körülbelül az lesz az üzemi feszültséged. De nem nehéz kitalálni, elég diszkrét értékekről szoktak az analóg szenzorok működni. 5-12-18-24V

Ha megvan a tápfesz, akkor minimális és maximális áramlást szimulálva, lehet linearizálni a mért decimális értéket. Utána meg skálázod. Ekkor rendelkezésedre áll az érték amivel kapcsolhatsz egy kimeneten keresztül egy relét.

2023. febr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Közben a típusra rákeresve, hall jeladós szenzor. A kimeneten az átfolyással arányos impulzusszélességű négyszögjelet ad ki. Ehhen nem is analóg jelfeldolgozó kell, hanem gyorsszámlálós bemenet ami diszkrét értékkel dolgozik. High speed digit input vagy hasonló. Az impulzusszélességet kell átalakítani decimális értékké.
2023. febr. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt találsz hozzá példafüggvényt, amennyiben bele akarsz menni. Bár az is elképzelhető, hogy van hozzá valami dedikált PWM-es jelfeldolgozó, kapcsoló modul. Kérdezd meg ott, ahol vetted.

2023. febr. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Az a helyzet, hogy a ház egyik helyiségében lecseréltettem a radiátort egy fan-coilra, ilyenre: [link] és van hozzá egy légoldali termosztát is: [link] .

A házban a 10 évvel ezelőtti felújításkor már beszereltek 2 ugyanilyen fan-coilt, csak ugyanaz a csapat már nincs meg. A mostani fűtés szerelőm nem ugyanolyan áramláskapcsolót forrasztott be az előremenő ágba, mint ami a régiekben van, hanem ezt az YF-B6-ot, és mondta, hogy a villanyszerelő majd beköti úgy, ahogy én szeretném. De a villanyszerelő meg azt mondja, hogy ehhez a fajtához ő nem ért. A légoldali termosztátot már összehozta úgy a fan-coillal, hogy az okés, a légáramot már például tudom szabályozni. De nálam a gyerekszobában (innen távol) lévő termosztát indítja el a radiátorkört, és én azt szeretném, hogy ez a fan-coil csak akkor induljon el, amikor áramlás van a csőben. Így működik a másik kettő már 10 éve, a legnagyobb megelégedésemre.

Szerintem ez az áramlásmérő 5V-on működik, akkor a leírásod alapján a pirosra 5V tápfeszültséget kellene adni.

2023. febr. 10. 11:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, 5-24V kozott adhatsz neki tapot.

A szobai termosztatokat nem ismerem, elkepzelheto hogy van olyan, aminek van PWM bemenete. Ahhoz jo lehet.

2023. febr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagy a termosztatot csereled le, vagy az aramlasmero helyett aramlaskapcsolot rakatsz be. Ezek a legegyszerubb jarhato utak.
2023. febr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!