Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gépkölcsönző indításához...

Gépkölcsönző indításához melyik márkát ajánljátok?

Figyelt kérdés

Bizonyos gépekre van rálátásom, de összességében, ha egy márka mellett leteszem a voksom, akkor melyiket ajánljátok?

Elsősorban a Makita, DeWalt, Bosch (kék) ipari gépei jönnek számításba. Nyilván az ár is fontos tényező (illetve, hogy kinél milyen kedvezményt lehet kicsikarni), de megbízhatóság, strapabíróság szempontjából melyik lehet a jó vonal?

Termék kínálat és ár tekintetében a Makita erős, de hallottam már, hogy változott a gépek minősége az utóbbi időben. Nekem van 1-2 gépem, azokkal nincs gond. A Bosch-tól csak egy GBH 5-40-es fúrókalapácsom van, az nagyon pöpec.

Tudom, hogy van ilyen jellegű kérdés, de adott esetben felfrissíteném, nem a 6-8 éves válaszokkal kalkulálnék.



2023. febr. 24. 08:59
A kérdező szavazást indított:
Makita
DeWalt
Bosch (kék)
Hikoki
Milwaukee
Más
6 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a már működő gépkölcsönzők ajánlatát, nekik már van tapasztalatuk.
2023. febr. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel mindegyik felső kategória, így én azt választanám amelyik cég előnyösebb szerződést ajánl.

Most a Hiltivel vagyunk szerződésben 3 éve. Már rég nem az a minőség, mint ami régen beivódott a köztudatba... ~80-85 gépet bérlünk, átlag heti 2-3 mindig javítás alatt van, de hozzák a csere gépet így nem gond.

Viszont ezek mellett tartunk Milwaukee-kat is mert a Hilti nem fedi le a teljesen a szükségleteinket. Ezekből kb 5 db-van, de 3 év alatt egyik sem volt javításon, ezek nagy teljesítményű ütve csavarozó gépek, és nincsenek kímélve, ráadásul inkább ezekkel dolgoznak a fiúk.

A régi Milwaukee-kből állandóan kipotyogtak az akkuk, szigszalaggal kellett rögzíteni, de a 3 éves gépeinknél már ez sem fordul elő.

Amit lejár a szerződésünk visszatérünk a Milwaukeekra!!!

Épület üzemeltetéssel és ipari kivitelezéssel foglalkozunk, nem gép kölcsönzéssel.

2023. febr. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2023. febr. 24. 10:02
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is a Milwaukeet mondanám.

Egyrészt nekik van a legszélesebb akkumulátoros termékpalettájuk. Nem csak akkus kiségpeik vannak, van 4x18V-os és 2x72V-os akkuról működő áramforrás, ez pl. pont olyan amit én sosem vennék meg, ha kell biztos hogy kölcsönözném. 10-20 ezer lumenes térmegvilágítók, 35 literes 2x18V porszívó, kábelkrimpelő, kábelvágó, csőmenetmetsző. Ezek is borzasztó drágák, saját cégbe nem vennék ha nem napi munkához kell.

Másrészt nagy árréssel árulják a kereskedők -> drága (egyébként nem az, csak feltolták az árát a kiskereskedelemben, főleg Európában), ezért te is nagyobbat kaszálhatsz vele és vonzó.

Harmadrészt óriási marketing van mögötte, így mindenkinek az kell, te mint szolgáltató is bújhatsz a márkanév mögé. Ha óránként 200ft-al dágábban adsz ki egy gépet, mint egy Bosch kölcsönző, tiéged fognak választani. Csak azért mert Milwaukee. Ha picit drágábban kölcsönözhet valaki tőled mint máshonnan Boscht, Milwaukeet akar a kezébe venni. A marketinget már megcsinálta helyetted a gyártó, talán ez a legnyomósabb érv.

Negyedrészt, amíg a Makita vagy Bosch önálló márkanév, addig a Milwaukee a TTI Electronic brandje. Ez azért lehet szempont, mert ha leszerződsz egy beszállítóval, ugyan abból a forrásból hozzájutsz AEG vagy Ryobi géphez is. Persze a Bosch is gyárt több más brand alatt, de azok vagy névtelenek a magyar iparban, vagy nem elektromos kéziszerszámot gyártanak. A Makita pedig teljesen önálló, ők mást nem árulnak, nem gyártanak.

Hatodrészt, piaci "rés". Minden kölcsönző Boschal, Makitával, Metaboval vagy Hikokival van tele, nem is tudnak a vállalkozók, emberek Milwaukeet kölcsönözni. Pár régi Milwaukee gép bent van a nagyobb kölsönzőkben, de olyan hogy én besétálok és kihozok egy 2700Nm-es ütvecsavarozót, normális akkus porszívót, betonvibrátort, 20 ezer lumenes térmegvilágítót, kábelsaru prést vagy egy akkus áramforrást, nem nagyon van.

2023. febr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!