Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Jól veszem észre, hogy a...

Jól veszem észre, hogy a kínai fűrészek dupla annyi üzemanyagot fogyasztanak mint pl. a Husqvarna vagy a Stihl?

Figyelt kérdés
Azért is használok kínait, hogy ne kopjanak, amortizálódjanak a jobb fűrészeim, de nem győzöm tankolni őket. Van egy régebbi tipikus straus forma, ütött, kopott már a nevét se lehet leolvasni és van egy Flinke, de ezeket nem győzöm benzinnel. PLáne, h 25.ös keverékkel használom őket.
2023. febr. 28. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Jól. az én husqarna fűkaszám egy évben 4 litert fogyaszt 1500 m2-en. Ugyanez kínaiból megvolt 12 liter.
2023. febr. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Rosszul látod. Az üzemanyagfogyasztás köbcenti függő, azon túl már csak a kopás számít, de egy szétkopott motor sem fogyaszt kétszer annyi üzemanyagot.
2023. márc. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez így van, nyelik a benzint tendesen. Az olcsósság idővel benzinben, hibákon történő idegeskedésekben is ki fog jönni....

Utólsó hozzászóló. Köbcenti. Igen, annyi benzint nyel amennyi köbcenti rá van írva, de le már nem adja :D

2023. márc. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%

Borzalmasan sokat fogyasztanak..de legalább nem sokáig, mert hamar lehalnak! :)

Teljesen más a felhasznált anyagok minősége és a kivitelezés is. A henger megmunkálása, a dugattyú illeszkedése, a szívótorok kialakítása, a karburátoré stb...

Gagyi anyagok, borzalmas minőség. Egy ismerősöm megkért, hogy segítsek neki a vásárolt faanyagban a nagyobb rönköket felkuglizni, mert neki csak egy Flinke fűrésze van, ágfát vágni vásárolta.. az a vacak kétszer annyit evett ágfában, mint az MS500i rönkben. Nap végére a legalább 3 órányi folyamatos (tankolás, cigiszünet természetesen volt..) használat után ömlött belőle az olaj, megolvadt a műanyag burkolat több helyen és a láncfék folyamatosan beakadt...25.000 Forintba került, de az árát sem tudta behozni, mert ~ 5 köbméter fából max kettőt sikerült neki abszolválnia... Aki ilyet vesz, nem tudom miért nem marad a keretes fűrésznél :)

2023. márc. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na azért ennyire ne húzzuk le őket.

Biztos, hogy nem olyanok mint egy régebbi stihl vagy husq., de ha ennyire rosszak lennének akkor nem árulnák, mert nem venné meg senki....

Nekem van egy tipikus straus forma, de már matrica, felirat sincs rajta. Az annyit volt használva, hogy úgy néz ki mintha a farakás közt hempergették volna évekig, de a mai napig azt használom, gyilkolom.

Amennyiben most vennék csak Hyundait vennék, kettő ismerősömnek is van, eszméletlen, hogy mennyit és mire használják őket, azokon a csavarok se mozdulnak, lazulnak valamiért. Fogyasztásuk tényleg sok. No, de árban nem mindegy. Mondhatjuk, hogy vegyen egy használt stihlt, husqvarnát valaki. No, de azon bukhat a legtöbbet ha beleválogat. Aki trehány, kétbalkezes az a stihlt is hazavágja fele idő alatt mint amenniy meg van neki írva gyárilag. Max. olyanok szidják, alázzák porig

2023. márc. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A különbség, hogy egy kínainál csodálkozol, hogy egy munkanap után működik és tapsikolsz ha 2 fűtésszezont hiba nélkül lehoz- egy Stihlnél vagy Huskynál kiakadsz ha 5 évente előfordul, hogy nem 3 rántásra indul csak 5-re... Lehet isteníteni mert olcsó és hűha... De számoljunk utána, valóban olcsó?

2001-ben vásároltam az első fűrészem, 105.000 Ft-ért. (Husqvarna 345). Akkor a minimálbér 40.000 volt erre emlékszem (asszony annyit kapott) , én 62.000 Ft-ot kerestem. Durván 1.5 havi fizumba került. 2021-ig használtam kizárólagosként, évi 15 köb vágására és kisebb döntésre ill. faápolásra. Ez alatt az idő alatt a kopó dolgokon (lap,lánc, csillagkerék, gyertya) kívül olajpumpát kellet cseréltetnem kb 5.000 Ft-ért. Ha csak azt a 300 köbmétert veszem amit addig összevágott és visszaosztom...vagy a 20 évet az árával leosztom... Most 1.5 havi fizetés összegéből már lehet nagyon jó minőségű félprofi- profi gépeket venni.. Régen az a szegmens kb 4 havi fizunál kezdődött .. Érdemes megvenni akkor a 20-30ezres 1-2 szezonos gépeket?...😊

2023. márc. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ui. Azt elfelejtettem- a gép azóta is hibátlan és dolgozik, csak vettem egy kicsit combosabb masinát mellé. Idén lehet kap egy "nagygenerált", mert a kipufogó tömítést, karbi tömítést, szivatókart és az olaterelő lemezt cserélni kell. (8.300 Ft)
2023. márc. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
25-össel vétek használni, mehet a 40-es. Karbit lehet nem ártana beállítani, meg a márkás lap+lánc nem úszható meg. A flinkével valószínű az a baj, hogy van vagy 40 köbcenti, veled meg az, hogy nem tűnik fel, hogy szétterheled és hogy ha olajat lő a kipufogó, akkor esélyesen sok az olaj...
2023. ápr. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A Komatsu láncfűrészeket még azokban a régi szép időkben tervezték a japcsik amikor jött a favágó és benzinben mérte az elvégzett munka összegét. Ezek a klónok is az a technika, semmi sallang, friss levegős henger öblítés és a többi hatékonyságot növelő megoldások. Így aztán szépen bezabálja magát mostoha körülmények között ez a gépecske (de legalább a kipufogógáz finomabb szerintem) de még így is elhanyagolható ahhoz képest hogy az agyonhegyezett drága gépek élettartama milyen siralmas és javítási költsége felér egy totálkárral gyári alkatrészek esetén.
2023. szept. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!