Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Elektromos kábelek csupaszítás...

Elektromos kábelek csupaszítására mi a legjobb eszköz az alábbiak közül? Első sorban otthoni barkácsolásról lenne szó: 0,75 mm2-2,5mm2-es vezetékek, és gyerekjátékokban lévő vezetékek csupaszítása.

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]



#kábel #fogó #blankolás #kábelcsupaszítás
2023. márc. 9. 10:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Az első, és a harmadik között vacillálok. Szerintem talán az első, de lehet a harmadikkal könnyebb.
2023. márc. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem egyértelmű, hogy csak a végeit, vagy teljes hosszában szeretnéd ezeket csupaszolni?!
2023. márc. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A végeit.
2023. márc. 9. 11:11
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
ezek közül az első
2023. márc. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
30 éve mindent szimpla oldalvágóval blankolok. Volt régebben 1-2 célszerszámom, nem sikerült megszeretnem.
2023. márc. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Amennyiben szépen és gyorsan szeretnél dolgozni, akkor egy ilyenben gondolkodj


[link]

2023. márc. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Ha megtanulod használni, a KT8-as kábelvágó fogóval, vagy hasonló kialakítású kábelvágóval tudsz a legpontosabban, leggyorsabban, legszebben blankolni. Meg van rajta a markolat végénél az a két kis fém pofa, vágás vagy blankolás előtt-után pl. merev vezetéket hajtogatni, megfogni tökéletes, nagyban gyorsítja a munkát. És ha eléd kerül esetleg pár nagyobb vezeték (16-25mm2), ezzel azokat is szépen le tudod blankolni.

[link]

Máshol 10 eft környékén meg lehet kapni, ha pedig nem márkásat veszel (otthonra nem indokolt), akkor 5-6 eftért kapsz egyet, bár azokon nem szokott lenni fogópofa a markolat végénél.


A másik amit használnak az automata vezetékblankolók. Ezeket én nem szeretem, lassú velük dolgozni, csúnyán blankolnak és 10mm2 fölött vagy leszedi a szigetelést vagy nem, de a legtöbben ezt használják. Szerintem ár/értékben és egyben ergonómiában is a Jokari a legjobb közülük.

[link]

Ezt is érdemes máshol megnézni, szerintem 6-8 eft körül már kapható.


Otthonra egy egyszerű, jó minőségű oldalcsípő is jó lehet, de azt is meg kell tanulni jól használni.


Amit linkeltél, azok közül az első nekem abszolút nem állt kézre. És mivel a vezetékek keresztmetszete elég nagy tűréssel mozog, nem is pontos.


A második akkor jó, ha azonos keresztmetszetű érvégeket kell blankolnod, vagy szűk helyen pl dobozban falból kiálló érvéget kell blankolni. Mire beállítod egy másik keresztmetszethez, a KT8-al leblankolsz egy 24 eres kábelt. Valamint egyáltalán nem ergonomikus. Ez inkább jó ha van a szerszámosban típus, évente 1-2x veszed elő de akkor tényleg jól jöhet. A legtöbben nem szeretik.


A harmadikkal egyrészt ugyan az a baj mint az elsővel, másrészt ez első sorban árnyékolt kábelhez való (koax, SUTP, profibus, motorkábel, stb.), nem vezetékhez. De kábelhez is gyorsabb pl. egy KT12-es kábelvágó, amennyiben tudod használni.

2023. márc. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Közöszönöm a részletes hozzászólást.
2023. márc. 9. 14:05
 9/11 anonim ***** válasza:

A második egy blankolófogó


De

[link]

2023. márc. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%

Amit a 6# és 9# ajánl. A játékoknál ha kicsi a vezeték és oda van forrasztva, ezzel nem téped ki a helyéből, 2,5mm2 ig az autómatáknál nincs jobb, megtartja vezetéket, nem neked kell tépni. De ne egy nevenincset vegyél.

Otthonra ennél több nem kell.

2023. márc. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!