Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ért valaki az üvegekhez,...

Ért valaki az üvegekhez, akvárium ragasztáshoz, statikához?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam, hogy majd az valamikori leendő otthonomba szeretnék egy válaszfalat üvegből, kb. 30 cm széleset, és olyan magasat, mint maga a szoba. Utána vizet töltenék bele, és tulajdonképpen halakat tartanék benne. tehát egy magas, keskeny álló akváriumot szeretnék válaszfalként. Ez lehetséges? Milyen vastag üvegből kellene megcsináltatni? milyen merevítéssel, stb?
2010. okt. 7. 07:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
simán megcsinálja egy szakember, de magadtól ne nagyon vágj bele, mert ehhez sima üveg nem jó, jó kis víznyomást kell elbírjon...nem mellesleg tisztítást hogyan képzeled el, ha csak 30 cm széles lesz?
2010. okt. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sokan foglalkoznak akváriumkészítéssel, de ilyen spec. igénnyel érdemes profi akvárium tervezőhöz és építőhöz fordulni, találsz a neten. Ahogy az első hsz. is írta, át kell gondolni az etetést (létráról, vagy a padlásról gondoltad :=) ?) takarítást, néha-néha (mert előfordulhat) a részleges vagy teljes vízcserét, világítást, fűtést, szellőztetést, szűrést, stb. Nemcsak extra üvegből és megfelelő ragasztóval kell megépíteni, de ezeket a felsorolt szükségleteket is figyelembe kell venni a kialakításánál.
2010. okt. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

uuhh, szép lenne, csak iszonyat nehéz kivitelezni, és utána karban tartani.


nekem az ilyesmi cuccok jönnek be nagyon : [link]

[link]


mondjuk hogy kibírható ára van, pláne ha amúgyis van pénzed valami extravagáns otthonra, hiszen ezek oda illenek a leginkább.

2010. okt. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

a részleteket természetesen át kell még gondolni, de a plafonhoz mindenképpen csatlakoznia kell úgy gondolom, a merevítés miatt.

lámpa is kell bele a tetejn, teljes hosszúságban neoncső.


a tiszítás, ha minden igaz, és ügyes vagyok, csak elvétve lesz szükséges, talán évente, vagy még úgy se.


mert ugyebár minél nagyobb egy mesterséges víz, annál könnyebben öntisztul, és annál könnyebben áll be a biológiai egyensúly.


ki kell majd nyomozni, hogy milyen szűrő kell bele - ha egyáltalán kell - de legalábbis valami vízfelszín-mozgató.

meg persze olyan növények, amelyek "évelők"- nem tudom a vizinövényeknél ezt hogy mondják, a lényeg, hogy hosszan képes nőni felfelé.


elsősorban apró, rajban úszó halakat szeretnék bele, és valószínűleg édesvízit. ha addig ki tudom tanulni a tengeri akvarisztikát, akkor meg inkább azt, elképzelhető, hogy takarítás szempontjából még egyszerűbb lenne. ehhez a részéhez nem igazán értek.


persze egyelőre erről csak álmodozom... :)

de milyen szép lenne egy családi ház halljában egy ilyen térelválasztó, nem?

kevéssé korlátozná le a teret, mivel gyakorlatilag átlátni rajta.


és igen, mindenképp szakember kell hozzá. de egyelőre azt sem tudom, hogy ez az egész elképzelés reális-e...

hiszen a csak a víz súlya kb. öt és negyed tonna lenne.

2010. okt. 7. 18:52
 5/11 anonim ***** válasza:

itt tudsz érdeklődni a lehetőségekről és árakról:


[link]

2010. okt. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Amire Te gondolsz az ebben a formában biztosan nem kivitelezhető. Én úgy látom, hogy még Te sem tudod mit akarsz ezért így nem is lehet válaszolni a kérdésedre.

Egyébként az én véleményem az, hogy a halak állatok és nem szobadíszek. Egyik hal sem él ilyen körűlmények között a természetben, ergó csak szenvednek egy akváriumban.

2010. okt. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

miért ne lehetne kivitelezni?


dehogynem, nagyon sok hal él akváriumban, szerintem nincs szükségük arra, hogy megvédd őket. különösen egy ötezer literes akváriumtól nem kell őket félteni. hülye.

2010. okt. 12. 18:28
 8/11 anonim ***** válasza:

Még egy ekkora akváriumban sem alakul ki a természetes öntisztulás, ebből írtam a szakdolgozatomat. Oxigént mindenképpen kell adni nekik és tisztító berendezést is.

A másik szempont: vajon a halaknak milyen, hogy felfelé meg lefelé is 1,5 m távolság van alattuk, felettük? Ezt nem tudom, ebben nem vagyok szakértő.

Tudom, hgy nagyon szép lenne, de fentre mindenképpen kell egy megoldás, hogy nyitható legyen, ajár a padláson kialakított kis helyiségből.

A másik az üveg vastagsága. Lehet, hogy jobb lenne műanyagot használni.

Én pl. a Tropikáriumban érdeklődnék ezek iránt, ott biztosan segítenek szakembert találni rá, mivel ott is hasonló nagyméretű akváriumok vannak.

2010. okt. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Ha te érzéketlen vagy az empátiára, attól még másoknak fontos lehet a természet megvédése, ezért senkit sem lehet lehülyézni. Te csak egy látványt akarsz meg felhajtást, a halak meg normális életet.
2010. okt. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

jaj istenem,miért lenne rossz egy rakás pici halnak (2-3 centis kifejletten), ha egy 35 centi széles helyen van, és a többi irányba meg hatalmas helyük van? szerintetek a természetben mindig hatalmas tereken úszkálnak a halak, jaj ugyanmár :) ez naivitás


egy 5-6000 literes akváriumban miért ne alakulna ki az öntisztulás? mekkorában alakul ki?

én úgy tudom, hogy nem kell "adni" oxigént, hanem arra kell figyelni, hogy a víz felszíne mozogjon, mert így történik a vízben az oxigén csere. évek óta van akváriumom, ez kb. 40-50 literes, nincs benne levegőztető, csak szűrő, ami hullámoztat, és teljesen jól működik. a halnak semmi baja, a növényeknek sem. ja, és nem is koszos, pedig ritkán szoktam takarítani (egy évben egyszer).

2010. okt. 16. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!