Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Alumínium lemezt mivel lehet...

Alumínium lemezt mivel lehet vágni könnyen, aminek éle nem csorbul ki, és kézi, mechanikus szerszám? (Üzemanyag nélküli.)

Figyelt kérdés

2023. márc. 28. 22:53
1 2 3
 1/25 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Lemezolló?
2023. márc. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Olyanom nincs. Mennyibekerül? Papírollót kicsorbítaná?
2023. márc. 29. 00:27
 3/25 anonim ***** válasza:
2023. márc. 29. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
54%
Ha kisebb darab lombfürész ,vasvágófürész,hidegvágó
2023. márc. 29. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Karos lemezvágó olló. Csak ilyet vegyél, használtat. Minnél régebbi, annál jobb, mert azokban még benne van az anyag. Néhány éve 10ezerér vettem használtan a jófogáson, megköszörültem a pengét, azóta is kiválóan működik. Még 2mm vastag vaslemezt is jól viszi.

Újonnan nem éri meg, mert 150ezernél kezdődnek, és a minősége közel sincs olyan jó mint a régieknek...

2023. márc. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Azt írtad hogy nem gépi szerszám, de ha van egy akkus fúrógéped és nem fontos a teljesen egyenes vágás, akkor én egy ilyenbe ruháznék be:

[link]

2023. márc. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

#6 Ez semmire nem jó! A lemez széle teljesen behullámzik, utólag órákig kell még egyengetni, az élek egyenesbe reszeléséről, sorjázásról nem is beszélve.

Ezzel szemben a koros lemezvágó olló precíz, pontos munkát tesz lehetővé, az utómunka kimerül az egyszerű sorjázásban. És a karos lemezvágó ollóval egy komplett táblát (2m x 1m) precízen fel lehet darabolni. Igaz, ekkora nagy lemezdarabolás már kétemberes munka.


Tehát a kérdezőnek valami ilyen kéne:

[link]


Létezik belőle kisebb nagyobb, pengehossztól függően. A legkisebb azt hiszem 15cm volt, ami a fotón látható, az 50-60cm pengehosszú lehet.

Bolhapiacon, zsibvásáron is érdemes körbenézni szombat-vasárnap, mondom én is 10ezerér vettem egy teljesen jót.

2023. márc. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a jó link, bocs.

2023. márc. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Vagy nem ezt a Dewaltot probaltad, vagy nem tudod hasznalni, vagy kopott volt. Nem kell sorjazni utana, semmit sem hagy. A felhasznalas helye is megvan. Azert mert nem ismered az adott tipust vagy ranezesre nem szimpatikus, nem semmire sem jo. Ertelem szeruen masra valo mint egy lemezollo. Lemezolloval probalj meg hullamos lemezt vagni egy teton pl. 😅 Nem fog menni. Ugy ahogy a gepi lemezvago adapterrel semfog menni az egyenes vagas. De egyaltalan nem tepkedi a lemezt.
2023. márc. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! Egyébként nekem valamik nagyon olcsó, egyszerű megoldás kellene, mert se pénzem erre, se munka. Úgy értem, fél órás munka volna csak, néhány alu lemezt szeretnék beszerezni, bár arról se néztem még árakat. Téglalap alakban szeretnék kivégni, méretre vágni néhányat, és ennyi,. Ehhez ezer forintot se ruháznék be.


Írta valaki a lombfűrészt. Van kettő darab. Alu lemezhez működhet tényleg? Nekem csak annyi a cél, hogy maradjon nagyjából vízszintes az alu lemez, sorja se gond. De max egy milliméter hullám engedhető meg rajta. Magyarán maradjon szinte lapos. Néhány darab kellene, méretrevágva. Ezt szeretném csupán megoldani.

2023. márc. 29. 17:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!