Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan ismerem fel az aluminiu...

Stunt man kérdése:

Hogyan ismerem fel az aluminium ötvözeteket, és hogyan válasszak hozzá awi hozaganyagot?

Figyelt kérdés
Be szereztem egy awi gépet, és most alu hegesztést szeretném gyakorolni. Honnan tudom hogy egy alu alkatrész milyen ötvözeteket tartalmaz, hogyan tudjam megválasztani hozzá a megfelelő hozaganyagot?

2023. ápr. 15. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Röntgen spektrométerrel lehet az ötvöző anyagokat kimutatni, házilagos megoldás nincs rá.
2023. ápr. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És akkor a hegesztő szakemberek mi szerint választják a hozaganyagot?
2023. ápr. 16. 11:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a műhelyben egy ehhez hasonló gép van.

[link]

2023. ápr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Alapvetően a piszkosabb alumíniumokat szílíciumossal, míg a tisztát magnéziumossal szokás hegeszteni.
2023. ápr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 a piszkosabb mit jelent? Pl öntött alumínium szennyezettebb, és a szinte már tűkör felületű a tisztább? Na meg ugye van amelyik törik, van amelyik hajlítható, ezek hogyan hegeszthetőek?
2023. ápr. 16. 18:29
 6/7 anonim válasza:

#5


Igen, az öntött alumínium egyértelműen a piszkosabb kategória. Anno Hollandiában hónapokig alumínium öntvényeket hegesztettem. Szílíciumossal messze sokkal jobb volt hegeszteni. Amikor feltekertük a lengyel kollégával 250-300 amperre, akkor láttuk is amint kiéget ilyen fekete szutyok darabkákat meg kavicsokat az ív.


Viszont amikor yachtokat hegesztettem, azoknak szép tükörsima felületük volt, azok eleve lemezek meg lapokra voltak cnc-vel kivágva. Na azt magnéziumossal kell hegeszteni, mert akkor lesz szép a varrat.


Szóval ha otthon valami régi biciklit vagy pótkocsit akarsz hegeszteni akkor a szilíciumosat ajánlom. Viszont ha újan vett alumínium részeket akarsz összerakni, vagy szinte frissen vásárolt gyárból kijött csillogó-villogó alut, akkor inkább magnéziumos.

2023. ápr. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ, sokat segített! 😁

Azt hittem ez úgy működik hogy meg van egy alu alkatrész és az már eleve pl magnéziumos ötvözet, akkor magnéziumos páca kell, vagy szilícium ötvözet, és akkor szilíciumos pálca kell, és nem lehet pl a sszilícium ötvözetet magnéziumos hozaganyaggal hegeszteni

2023. ápr. 16. 19:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!