Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a menete leszúrható oszlopt...

Mi a menete leszúrható oszloptartóval felépíteni egy ferde oszlopos elemet? (pl hinta). Képeket mellékelek.

Figyelt kérdés

Szóval ilyen leszúrható oszloptartóm van:

[link]


Egy ilyenhez hasonló hintát szeretnék vele a talajba rögzíteni, a kislányomnak:

[link]


A problémám az, hogy alapesetben a leszúrható oszloptartót szépen függőben szúrnám le, vízmértékkel, abba állítanám a függőleges oszlopot. Na de ez nem függőleges oszlop! Ferde. Hogy a fenébe tudhatnám előre, hogy pontosan mekkora távolságra lesznek egymástól az oszlop talpai (hiszen minél mélyebbre megy a földbe, annál távolabb lesznek egymástól), ráadásul pontosan milyen szögben. Márpedig utólag nem hiszem, hogy egy 75 centis oszloptartót csak úgy elforgatok a földben.

Így előre nem tudom leszúrni, majd szépen beleilleszteni, mert egyáltalán nem biztos, hogy stimmelni fog.


Hogyan kell ezt jól megcsinálni?


Köszönöm szépen.



2023. máj. 9. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Leszúrod függőlegesen, és csinálsz a hinta lábához illeszkedő passzdarabot. Fából, fémből, de lehet alkalmas erre egy csavaros csomó lemez is.
2023. máj. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A koncepciót értem, jó ötlet, hogy függőleges legyen a tüske, de ezt a passzdarabot el se tudom képzelni. Arra gondolsz, hogy a tartóba teszek egy 30 centis oszlop darabot, és hozzácsavarozom oldalról a hinta oszlopait?


Nem hangzik túl jól, hogy néhány darab csavar tartsa a levegőben az egész hinta + rajta ülők súlyát.

2023. máj. 10. 08:13
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Az nem lehet megoldás, hogy a leszúró helyett az oszlop alját kezeled bitumenes alvázvédővel és úgy àsod le a lábakat?
2023. máj. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De, jó ötlet, igen. Vagy áshatok gödröt, belerakom az egész hintát, leszúró tüskékkel együtt, és felöntöm a gödröt betonnal, a talpak tetejéig.


Csak ha már van leszúrható oszloptartó, akkor gondoltam használom, eredeti funkciójának megfelelően.

2023. máj. 10. 09:36
 5/8 Majatom ***** válasza:
100%

A hinta szétszedhető?

Ha igen, akkor én úgy csinálnám, hogy összerakott állapotban letenném a hintát a földre, ahol lesz, és a tartókat úgy ütném a földbe, hogy a lábakhoz odafogva, azzal a szöggel, ahogy állnak, leütném a lábak mellett teljesen a földig. Ezután szétszedném a hintát, és először a lábakat állítanám bele a tartókba, de nem csavaroznám bele, ezután csavaroznám össze felül a hintát. Remélhetőleg enged annyi kis mozgást a lábnál, hogy össze lehessen rakni, és csak ezután csavaroznám bele a lában a tartóba.

2023. máj. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Majatom ***** válasza:
100%
a lábat a tartóba
2023. máj. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Csak ha már van leszúrható oszloptartó, akkor gondoltam használom, eredeti funkciójának megfelelően."


Nem ez az eredeti funkciója!



"Nem hangzik túl jól, hogy néhány darab csavar tartsa a levegőben az egész hinta + rajta ülők súlyát."


Az elején még kisgyerekről volt szó, mostanra viszont már többen is hintáznának rajta.


A helyzet, hogy a hintázás kimozdítja majd a tüskéket és felborulhat majd az egész.

Azaz balesetveszélyes.


Nálam 4 gödör van ásva és kiöntve betonnal és ezekben van 4 db. zártszelvény, melyeknek a betonból kiálló részeihez van hozzáhegesztve a hinta 4 lába.

(Nálad persze csavarozni kell a fát a vashoz.)

2023. máj. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkinek ment a zöld pacsi.


Majatom technikájával fogom csinálni. A hinta szétszedése nem gond.

2023. máj. 10. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!