Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan oldható meg egy 25...

Hogyan oldható meg egy 25 kilós tv felrakása fali konzollal egy gipszkarton falra?

Figyelt kérdés

65 colos, és elég nehéz 25 kilós tv.. Laikus vagyok, ránézésre ha felraknám ezt a falra nem sok kéne hogy beszakadjon. :D Van erre ma már kitalált praktika vagy valami megoldás hogy lehetne megoldani?


Előre is köszi.


2023. máj. 12. 19:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
82%
Gipszkartonhoz való tiplit kell a falba tenni. Simán megfogja stabilan. Nekem a konyhai felsőszekrény van így feltéve már 14 éve, tele tányérral, pohárral. Masszívan tart azóta is.
2023. máj. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#10!

"méterenként 40 kg-val terhelhető"!

"Szóval 1 M5 dübel max 40kg-vl terhelhető" Ezt meg elírtam, de nekem igen csak logikus, hogy 40 kgt nem akasztunk 1 dübelre (más szemszögből nézve minden nagyobb és nehezebb tárgyat min 2 helyen kell rögzíteni...). Az 1 az 2 akart lenni.


Ha meg normális volt a kivitelező, vagy házilag készült a kartonozás és előírásoknak megfelelően csinálták akkor mindenhol dupla karton van.

1 réteg kartonál kell egy konyhaszekrényt vagy bútort a profilba rögzíteni, 2 rétegnél már nem.

Ez most a katalógusból:

1 réteg 12,5 mm gipszkarton

Molly 4S 12kg

Molly 6S 20kg

2 réteg 12,5 mm gipszkarton

Molly 4L 30kg

Molly 6L 50kg


A tv-m és a konyha szekrény is jó el van a falon molly dübellel. Utóbbi plafonig ér és a felső 50cm pult mélységű azaz 60 cm.


Egy ilyen olcsó konzolt is lehet max 8 helyen rögzíteni én 4-6 db javasoltam!

[link]


Amire te gondolsz:

"A normál konzolokat csak bordára szabad szerelni"

[link]

Ilyet épeszű ember nem alkalmaz tvhez gipszkarton falon, de az eladó is hamar lebeszéli róla az egyént, ha megkérdezi.

2023. máj. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szimpla karton falra van fel rakva 50-es tv, ami 15kg talp nélkül.

Hosszú sínes konzol + fém gipszkarton tipli. A biztonság kedvéért én minden felfogatasi ponthoz raktam egyet. Meg se moccan, és már évek óta fent van.


Ha biztosra akarsz menni, akkor keresztbe felfúrhatsz egy 3cm-es lécet a falra. Könnyűszerkezetes háznál 41,6cm vagy 60cm-re kellene lennie függőleges Bordának. Erre rácsavarozod a lécet, majd erre a konzol.

2023. máj. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a 12# írja. A gipszkarton sokat bír a látszat ellenére, megfelelő dűbellel.

Ezt a gyártó cég is leírja, mint írták.

Csak sok embernek addig sem terjed a tudása, hogy megkeressen valamit.

És fizika szerint minél jobban kiemeled tv-t, messze a kartontól, annál nagyobb lesz a forgató nyomaték, és a kiszakítasi erő.

Minél közelebb pedig annál több a függőleges nyírási igénybevétel.

2023. máj. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!