Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen gázfőzőlap nem robban...

Milyen gázfőzőlap nem robban fel biztosan és sok évig bírja?

Figyelt kérdés

2 vagy 3 égős a terv, természetesen az ára is mérvadó. Gázpalackhoz lenne, de a kérdés nem a palack felrobbanására vonatkozik, hanem a főzőlap felrobbanására.

Tudtok ajánlani megbízható típust?



2023. máj. 31. 08:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

A főzőlapok sűrűn szoktak felrobbanni...

Szerintem maradj a villanynál.

2023. máj. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A kempigről olvastam, hogy robbanhat.
2023. máj. 31. 09:18
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
60 éves elmúltam, de sohasem olvastam semmilyen sajtó orgánumban olyat, hogy a gázfőzőlap felrobbant egy konyhában. És nem is értem, hogy szerinted hol képződik benne levegő és gáz robbanásveszélyes keveréke. A keveréket magát a gázrózsa állítja elő, és azonnal el is égeti. Nincs mi felrobbanjon.
2023. máj. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
3. Több tizenéve villanytűzhelyet használok, ezért nem vagyok képben. A mostani gázfőzőlapok már olyanok, hogy ha valamiért elalszik vagy nem ég a láng, akkor maga a gáz sem jön belőle? Ezeknél már nincs olyan, hogy ha kinyítom a gázt, de nem gyújtom be, akkor jön belőle a gáz, ami robbanásveszélyes?
2023. máj. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3: Azért kérdezem, mert nem tudom (nyilván). Nem tudom, hogyan robbant fel a kempinges gázfőző, az arcon maradó sérüléseit írta le.
2023. máj. 31. 10:19
 6/12 A kérdező kommentje:
Illetve hogy ő jobban megúszta, a haverjának lettek arcon sérülései, de a probléma szempontjából most mindegy, technikai részre nem emlékszem, hogy írt volna erről.
2023. máj. 31. 10:22
 7/12 anonim ***** válasza:

Ahogy írták a tűzhelyek nem robbannak.

Robbantani te tudnád, ha kiengedsz egy csomó gázt es szikrával begyújtod, vagy ereszt a csőcsatlakozás, rossz a tömítés.

De a gáz szagosított, sokkal elöbb észrevenni, minthogy robbanna.

Kemping főzőknél az otthon berhálva túltöltött palack, vagy a szintén eresztő csatlakozások, sok kiengedett gáz tud bedurranni hirtelen és égési sérülést okozva.

Tehát mindegy milyen tűzhelyt veszel, ezek egyébként is működésileg egyformák. Romló alkaltrész csak az égésbiztosító, mágnesszelep, ha van akkor az elektromos szikragyújtó. Ez mindegyikre igaz.

Mivel pb-hez kell, így kiegészítőkeg fúvókát kell venni hozzá, szetelővel kicseréltetni. Alapból földgázra vannak szerelve, de eztbeleírják a papírjába.

2023. máj. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"A mostani gázfőzőlapok már olyanok, hogy ha valamiért elalszik vagy nem ég a láng, akkor maga a gáz sem jön belőle?"

Igen, ilyenek. Ez hőelemmel és mágnesszeleppel van megoldva.

"Ezeknél már nincs olyan, hogy ha kinyítom a gázt, de nem gyújtom be, akkor jön belőle a gáz, ami robbanásveszélyes?"

Nincs. Viszont még mindig van ahol megmaradtak a régi gázkészülékek, azokban nincs ez a védelem, és utólag sem építhető be. Ahogy pl. a régi, henger alakú gázbojlereknél sem.

A gázkészülékeknél ami még fontos szempont, az a levegőutánpótlás, ugyanis ezek a helyiség légterében levő oxigént használják a működéshez, tehát az ablakcserét is megfontoltan kell végezni.

2023. máj. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A camping főzőknél -többnyire- nincs mágnesszelep, ezeknél előfordulhat ilyen. -Nyitva hagyott szelep miatt.
2023. máj. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Dehogy robban, sose hallottam ilyenről. Arról se egyébként, hogy kemping főző felrobbant volna.
2023. máj. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!