Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lehet e hiba a készülékben?

Lehet e hiba a készülékben?

Figyelt kérdés

[link]

Szeretnék építeni egy ilyen Eszközt átfolyós vízmelegítőhöz. És a legtöbb sajnos egy fázisú ezért szeretném elosztani a terhelést a fázisok között 3x16 Amper van Kicsit drága lenne még 3x16A kérni egy fázis miatt. És igen ezzel elvileg nagyobb feszültségen működne 20-40%-al növelve a teljesítményét. Viszont más eszközhöz nem használnám.


2023. jún. 1. 18:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Arányaiba ez egy 3f egyenirányítás,(diódát nem rajzoltad be) létező dolog, megcsinálható.

Viszont annyit érsz el a magasabb feszültséggel, hogy a több áram miatt nagyobb a wattod, a fűtőszál ami nem erre van méretezve, csökken az élettartama. Pontosabban folyamatosan túlterheled 40%-al, ami sok. Így marha gyorsan tönkremegy.

Ahhoz, hogy az elképzelésed jó legyen ennek az áramkörnek szabályozhatónak kell lennie. Ez viszont nem derül ki egy ilyen vonalas rajzból.

2023. jún. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Oké már rájöttem arra hogy kell még hozzá tirisztoros fázishasító dimmer 3 db Amivel a fázisok terhelési arányát is tudom állítani a többi fogyasztóra tekintettel. illetve az Ohm törvény értelmében ha √2 vel növelem a feszültséget azzal √2-vel növelem az áramerősséget vagyis √2^2=2 kétszeres teljesítményt jelent. Elkezdtem megépíteni remélhetőleg 30E nél megáll a bödzsé.
2023. jún. 14. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!